Anonymous - Interpol aresztował 25 członków grupy

Interpol aresztował członków hakerskiej grupy Anonymous. Dokonano ich w Ameryce Południowej oraz Europie. Działania zostały podjęte w ramach akcji "Operation Unmask" ("Operacja Zdemaskowanie").

Członkowie grupy Anonymous zostali aresztowani w Argentynie, Chile, Kolumbii i Hiszpanii. Stawiane są im zarzuty ataków na strony rządowe. W Kolumbii łupem haktywistów padło Ministerstwo Obrony oraz strona prezydenta. W Chile natomiast zaatakowano państwowy koncern energetyczny oraz bibliotekę narodową.

Interpol zarekwirował komputery oraz telefony komórkowe należące do podejrzewanych. Anonymous jest grupą, która od samego początku nie ukrywa, że działa z pobudek politycznych. Z tego też powodu niektórzy uważają, że należy raczej mówić o ruchu społecznym Anonymous aniżeli o grupie hakerskiej.

Zobacz również:

Anonymous ma na swoim koncie kilka ciekawych akcji. Jedną z nich jest ultimatum wydane narkotykowemu kartelowi Los Zetas. Meksykańscy handlarze nielegalnymi używkami porwali jednego z członków Anonymous. Na reakcję nie trzeba było długo czekać, bowiem grupa zażądała natychmiastowego uwolnienia porwanego, grożąc że jeśli do tego nie dojdzie, Anonymous opublikuje w internecie dane osób związanych z kartelem. Nie chcąc ryzykować, Meksykanie zdecydowali się na uwolnienie hakera.

Ciekawe jak dalej potoczy się sprawa aresztowań Interpolu...