Anonymous Login - możliwość anonimowego logowania się na FB już wkrótce

f8 Developer Conference to odbywające się właśnie w San Francisco spotkanie dla deweloperów aplikacji na Facebooka. Dziś swoją prelekcję miał sam Mark Zuckerberg, który m.in. ogłosił nową, ciekawą funkcję.

Anonymous Login będzie dawać możliwość anonimowego zalogowania się do tej sieci społecznościowej, aby przetestować aplikacje firm trzecich. Jak na razie każdy, kto chciałby przetestować znajdujące się na Facebooku programiki, musi wyrażać zgodę na dostęp do swoich danych, a czasem nawet zgadzać się, by dana aplikacja publikowała posty w jego imieniu (i co dziwne - wiele osób się na to zgadza). Jest to dość nie w porządku wobec użytkownika. Nowe rozwiązanie ma umożliwić przetestowanie aplikacji bez konieczności podawania jakichkolwiek danych.

Anonymous Login - możliwość anonimowego logowania się na FB już wkrótce

Do zalogowania się w ten sposób nie będzie potrzebne ani konto, ani hasło. Zuckerberg powiedział ponadto, że priorytetem są dla niego użytkownicy i ochrona ich danych osobowych, która zostanie znacznie zwiększona. Dotyczy to zwłaszcza obszaru wspomnianych aplikacji firm trzecich. FB chce także stworzyć grupę zaufanych deweloperów, którzy tworzyliby bezpieczne dla użytkownika, rekomendowane przez sam serwis aplikacje.

Zobacz również:

  • Google deklaruje koniec ery "ciasteczek" w 2022 roku