Anonymous-OS - system operacyjny dla hakerów

Grupa hakerów Anonymous doczekała się własnego systemu operacyjnego, który domyślnie wyposażony jest w narzędzia do szukania luk stron internetowych i przeprowadzania ataków DDoS. Niektórzy członkowie grupy odcinają się jednak od tego systemu i ostrzegają przed jego używaniem.

Anonymous-OS - system operacyjny dla hakerów

Anonymous-OS

Anonymous-OS oparty jest na Ubuntu, ale zastosowano w nim interfejs MATE. Domyślnie wyposażono go w różne narzędzia hakerskie takie jak Ddosim do ataków DDoS, Sql Poison do wyszukiwania luk stron internetowych oraz John the Ripper do łamania haseł. Na pulpicie widnieje tapeta z logo Anonymous, a różne symbole i hasła grupy znajdziemy także w innych miejscach.

Na stronie twórców Anonymous-OS można przeczytać, że system powstał w celach edukacyjnych i jako narzędzie do sprawdzania bezpieczeństwa stron. Znajdziemy tam także ostrzeżenie, by użytkownicy nie korzystali z niego do ataków na strony internetowe, chyba że chcą skończyć w więzieniu.

Zobacz również:

  • Jak nie dać się oszukać w wakacje? Oto najlepsze sposoby

Polecamy: Anonymous: kim są i czego chcą? - Technokracja odc.11

Niektórzy członkowie Anonymous są nieufni wobec nowego systemu operacyjnego i ostrzegają przed nim na Twitterze. Niedawno członkowie grupy hakerskiej zostali oszukani i samodzielnie pobrali trojana Zeus na swoje komputery. Teraz niektórzy z nich uważają, że system Anonymous-OS jest kolejną pułapką.

Organy ścigania mają problem ze złapaniem członków grupy Anonymous, bo ta nie ma lidera, a jej członkowie łączą się tylko w celu wykonania jakiegoś ataku. Brak organizacji jest jednak problemem również dla samej grupy, a jej przeciwnicy zaczynają to wykorzystywać. Nie wiadomo więc jaki cel przyświecał twórcom Anonymous-OS, ale bezpieczniej będzie trzymać się od tego systemu z daleka.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: