Anonymous Polska ujawnia e-maile, loginy i hasła urzędników

Grupa Anonymous Polska udostępniła za pośrednictwem Facebooka linki do stron, które ich zdaniem przedstawiają m.in. adresy e-mailowe wraz z loginami i hasłami urzędników państwowych. Co więcej, "łupem" hakerów paść miały również bazy danych serwisów Gazeta.pl i TVP.pl.


W odpowiedzi na plany polskiego rządu co do podpisania kontrowersyjnego porozumienia ACTA kilka dni temu na Twitterze grupa Anonymous zamieściła następujący wpis:

"Mamy wiele plików i dokumentacji na temat polskich urzędników. Jeżeli ACTA zostanie podpisane, upublicznimy te dokumenty"

Po odczekaniu do czasu zakończenia rozmów pomiędzy premierem Donaldem Tuskiem i Michałem Boni, hakerzy przystąpili do zapowiadanego ataku.

Zobacz również:

  • Facebook zatrudnia adwokata Britney Spears
  • Zhakowane posiedzenie rządu wyświetlało porno z Final Fantasy VII
  • Czy, jak i ile można zarobić na memach?

Grupa Anonymous Polska na swoim facebookowym profilu złowieszczo zapowiedziała więc kilka godzin temu:

"Rozpoczynamy operację ACTA, przygotujcie się na serię ciekawych linków..."

I faktycznie z kolejnymi wpisami pojawiły się linki, które mają uderzyć przede wszystkim w urzędników.

Co zawierają?

Linki prowadzą do stron, na których zdaniem Anonymous Polska przedstawione zostały m.in. prawdziwe adresy mailowe (wraz z loginami i hasłami) pracowników administracji publicznej. Ostro zaatakowani zostali również zachodniopomorscy działacze PSL.

Co warte odnotowania, grupa Anonymous Polska opublikowała też, jak twierdzi, fragmenty baz danych m.in. serwisów Gazeta.pl i TVP.pl oraz Politechniki Krakowskiej.

Spotkało się to z zadowoleniem niektórych facebookowiczów:

"Dobrze robia niech sprawa dotknie kazdego to i cala politechnika i jaka kolwiek inna instytucja bedzie po takim incydencie przeciw ACTA a tak to zostaja bezstronni. Nie raz puki cos nie dotknie na wlasnej skorze to nic sie nie odezwiesz by nie miec problemow." - napisał jeden z nich.

"Najwyraźniej chodzi o pokazanie że każda instytucja i jej system zabezpieczeń to wielkie sito" - twierdzi drugi.

oraz niezadowoleniem innych:

"Weźcie się ogarnijcie nie atakujcie serwisów informacyjnych. Gazeta.pl akurat nie popiera ACTA a wy atakujecie ich bazę danych, nie tędy droga. W ten sposób możecie nam wszystkim tylko zaszkodzić."

To tylko przedsmak

Na koniec grupa Anonymous Polska zakomunikowała, że:

"...to nie jest nasz wspomniany 'as' z rękawa - zaledwie przedsmak. Rząd ma jeszcze okazję się wycofać z ACTA."

Czyżbyśmy więc mieli doczekać się upublicznienia prywatnych, a może nawet kompromitujących informacji na temat najważniejszych urzędników państwowych? Jak sądzicie?

___________

Zainteresowanych śledzeniem poczynań Anonymous Polska zapraszam na Facebooka. Szczególnie polecam przyjrzenie się niektórym hasłom (oczywiście nie tym zaszyfrowanym), jakie używają urzędnicy, którzy padli ofiarą hakerów. A tyle się o tym mówi...