Anonymous chcą zalegalizowania ataków DDoS jako prawnej formy protestu

Grupa aktywistów internetowych Anonymous wystosowała do administracji prezydenta Baracka Obamy petycję, w której domaga się, aby ataki DDoS zostały zalegalizowane jako prawna forma protestu.

Na stronie Białego Domu ukazała się petycja, której autorem jest Grupa aktywistów internetowych Anonymous. Hakerzy domagają się w niej od administracji Baracka Obamy, aby ataki DDoS (Distributed Denial of Service) zostały zalegalizowane przez Stany Zjednoczone, dzięki czemu staną się zgodną z prawem formą protestu.

"Wraz z postępem technologii internetowych pojawiają się nowe formy protestu. Distributed denial-of-service (DDoS) nie jest jakąkolwiek formą hackingu. Jest odpowiednikiem wielokrotnego przyciśnięcie przycisku odświeżania na stronie internetowej. Nie różni się od jakiegokolwiek protestu prowadzonego w formie okupacji. Zamiast grupy ludzi stojących na zewnątrz budynku i zajmujących jakiś obszar mamy tutaj do czynienia z okupacją strony, aby zwolnić działanie serwisu." - czytamy w petycji.

Zobacz również:

  • Elon Musk wyśmiewa groźby Anonymous
  • Największy atak DDoS w historii Rosji

Aby petycja została rozpatrzona, w ciągu 30 dni musi się pod nią podpisać 25 tysięcy osób. Anonymous musi więc jeszcze zdobyć ok. 24 tysięcy podpisów.

Podpisalibyście się pod tą petycją?