Anonymous kontra pedofile. Nowa potężna operacja rozpoczęta

Grupa aktywistów Anonymous rozpoczęła potężną operację skierowaną przeciwko pedofilom. Trzymam za nich kciuki!

Internet to najprawdopodobniej najważniejszy wynalazek XX wieku. Niestety poza swoimi oczywistymi zaletami posiada on również mroczne strony. Jedną z nich z pewnością jest umożliwienie komunikowania się pomiędzy prężnymi siatkami pedofilskimi.

Oczywiście co jakiś czas słyszymy o działaniach odpowiednich służb skutkujących zatrzymaniem podejrzanych o pedofilię osób. Co więcej, również ze strony najwyższych organów takich jak Komisja Europejska płyną inicjatywy takie jak zaprezentowany przez nią niedawno zarys planu działań na rzecz ochrony dzieci w Internecie (niestety budzi on zasłużone poważne kontrowersje dotyczące prywatności internautów).

To jednak wciąż za mało!

Anonymous ruszają z pomocą

Na szczęście pedofile są również na celowniku takich grup jak grupa Anonynmous, która poinformowała kilka dni temu o rozpoczęciu nowej skierowanej przeciwko nim akcji o nazwie OpPedoChat. Co prawda aktywiści przeprowadzali już podobne działania wcześniej, lecz obecne są zakrojone na znacznie większą skalę.

Anonymous zapowiadają, że ich operacja "ma na celu zmniejszenie, jeśli nie wyeliminowanie tej plagi z Internetu". W jej ramach zamierzają prześwietlić ponad 100 witryn i forów wykorzystywanych przez pedofili. Uzyskane w ten sposób ich dane (adresy IP, e-maile) są natychmiast publikowane w Sieci (jedną z takich "pedofilskich paczek" znajdziecie tutaj) i, miejmy nadzieję, zostaną odpowiednio wykorzystane przez organy ścigania.

Zapraszam do obejrzenia filmu zapowiadającego operację Anonimowych:

Mam nadzieję, że działania aktywistów przyniosą wymierne korzyści i że będą one często powtarzane.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: