Anonymous ostrzega: "Mamy dokumenty na temat wielu polskich urzędników"

Grupa hakerska Anonymous napisała godzinę temu na Twitterze: "Mamy wiele plików i dokumentacji na temat polskich urzędników. Jeżeli ACTA zostanie podpisane, upublicznimy te dokumenty". Kolejne wpisy również powinny dać do myślenia naszemu rządowi...

Oczywiście publikując w sobotę artykuł "SOPA krytykowana przez Komisarza ds. Agendy Cyfrowej. A co z ACTA?" nie przeczuwałem tego co nastąpiło nieco później. Podejrzewam jednak, że mało kto przeczuwał...

Oczywiście mowa tutaj o skierowanych przeciwko podpisaniu porozumienia ACTA działaniach grupy hakerskiej Anonymous, która, jak twierdzi, przeprowadziła atak na polskie strony rządowe. O swoich "sukcesach" hakerzy informują na bieżąco internautów za pośrednictwem Twittera.

Co interesujące, w ostatnich wpisach Anonymous wyraźnie daje do zrozumienia, że ma "haki" na polskich urzędników państwowych.

"Mamy wiele plików i dokumentacji na temat polskich urzędników. Jeżeli ACTA zostanie podpisane, upublicznimy te dokumenty"

Deklaruje również, że nie ma zamiaru szybko "odpuścić"

"Drogi polski rządzie, będziemy zakłócać działanie oficjalnych rządowych stron do 26 stycznia. Nie przyjmuj ACTA".

Michał Boni - Anonymous zauważa jego działania

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni poinformował właśnie, że jutro zorganizuje spotkanie z premierem oraz szefami MSZ i MKiDN, na którym przeprowadzona zostanie analiza porozumienia ACTA. Co więcej, jest on również zdania, że rząd powinien zorganizować porządne konsultacje, w których wezmą udział środowiska internetowe oraz twórcy zainteresowani obroną swoich praw autorskich.

"Dzięki naszym działaniom Michał Boni zapowiedział, że zorganizuje jutro spotkanie z premierem w sprawie ACTA." - grupa Anonymous natychmiast zauważyła działania naszego ministra.

Po spotkaniu, Donald Tusk ma zadecydować, czy podpisze 26 stycznia porozumienie ACTA.

________________

Ciekawe, czy "Anonimowi" faktycznie dysponują wspomnianymi dokumentami oraz czy są wśród nich takie, które mogą skompromitować naszych czołowych polityków. Chcielibyście, aby tak się stało?

Zapraszamy do zamieszczania komentarzy!