Anonymous ponownie atakuje tureckie strony

Grupa hakerska Anonymous ponownie zaatakowała tureckie strony rządowe. Hakerzy nie ukrywają, że cyberatak ma charakter polityczny. Akcja ta jest protestem przeciwko cenzurowaniu Internetu w Turcji.

Logo Anonymous

To nie pierwszy raz kiedy Anonymous dokonuje ataku na Turcję. W czerwcu nastąpiło już uderzenie na rządowe strony. Wówczas miało to miejsce na kilka dni przed wyborami parlamentarnymi w kraju. Triumfowała w nich rządząca Partia Sprawiedliwości i Rozwoju, która ani myśli rezygnować z planów cenzurowania Internetu.

Anonymous poinformował, że przejął ponad 100 stron należących do różnych instytucji rządowych w Turcji. Atak został przeprowadzony w ramach akcji "Czwartkowe Rozmontowywanie Turcji" (Turkish Takedown Thursday).

Zobacz również:

  • Elon Musk wyśmiewa groźby Anonymous
  • Cyberprzestępcy oferują miliony dolarów za... pomoc
  • Chińskie grupy szpiegowskie hakują firmy telekomunikacyjne

Zobaczymy jaka będzie reakcja tureckich władz. Po poprzednim ataku aresztowano 32 osoby. Hakerzy zapowiadają, że będą atakować aż do osiągnięcia swoich politycznych celów.

Przypomnijmy, że turecki rząd wyszedł z inicjatywą poważnej cenzury Internetu. Zamkniętych ma być nawet kilka tysięcy blogów oraz tyle samo stron. Każdy bloger zostanie także poddany inwigilacji. Wszystko pod pretekstem ochrony rodzicielskiej. W maju z tego powodu w Turcji odbyły się masowe demonstracje. Przeciwnicy pomysłu kontroli Internetu argumentują, że nowe prawo posłuży tylko i wyłącznie inwigilacji opozycji i niewygodnych dla rządu blogerów.