Anonymous wykradło dane użytkowników strony SpecialForces.com

Członkowie grupy hakerskiej Anonymous podają, że wykradli 14 000 haseł oraz 8 000 numerów kart kredytowych należących do użytkowników strony SpecialForces.com, która oferuje różnego rodzaju militaria. Do naruszenia danych doszło już kilka miesięcy temu, ale zaprezentowano je dopiero teraz.

Anonymous

Konto w serwisie Twitter powiązane z grupą Anonymous opublikowało treść e-maila, w którym SpecialForces.com przyznaje się do tego, że jego baza danych została naruszona przez grupę Anonymous. Czytamy tam, że przechwycone zostały nazwy użytkowników, ich hasła, a być może także zaszyfrowane numery kart kredytowych.

Członkowie grupy Anonymous uważają, że użytkownicy SpecialForces.com to głównie osoby związane z wojskiem i służbami porządkowymi, a zakupione tam produkty mogą wykorzystywać do ograniczania swobód obywatelskich. Ujawnienie danych jest częścią akcji hakerskiej LulzXmas. Wcześniej zaatakowano prywatną agencję wywiadowczą Stratfor Global Intelligence.

W czasie ataku na stronę Stratfor Global Intelligence, Anonymous pozyskało 53 000 adresów e-mail jej klientów oraz numery ich kart kredytowych i inne informacje osobiste. Do ataku doszło w świąteczny weekend i od tamtego czasu strona pozostaje nieaktywna. Hakerzy podają, że w czasie akcji LulzXmas atakują strony związane z globalnymi finansami, wojskiem i rządami.

McAfee przygotowało listę zagrożeń internetowych, które będą na nas czyhały w roku 2012. Firma zwróciła uwagę m.in. na haktywizm i wygląda na to, że było to słuszne spostrzeżenie, a akcja LulzXmas jest tego pierwszym symptomem.