Anonymous zhakował stronę teksańskiej policji

Hakerzy Anonymous zaatakowali stronę internetową teksańskiej policji (Texas Police Chiefs Association) w odpowiedzi na aresztowania członków grupy. Ujawnione zostały informacje przeznaczone wyłącznie do użytku i wglądu dla funkcjonariuszy policji. Pomiędzy dokumentami są także prywatne e-maile zawierające treści rasistowskie i seksistowskie.

Anonymous w czwartek poinformował na Twiterze o zhakowaniu strony teksańskiej policji w ciągu 3 godzin i 25 min. Strona została przywrócona, ale, jak informują hakerzy w kolejnym ćwierknięciu, nie usunięto tylnych drzwi, które pozwalają przestępcom na ponowny dostęp do serwisu policyjnego.

Wykradzione z policyjnych serwerów informacje i maile zostały umieszczone przez grupę Anonymous w serwisie Pastebin.com. Poza tym, hakerzy podają, że zhakowali także stronę Sądu USA Dziewiątego Okręgu, gdyż orzekł on, że obywatelskie nieposłuszeństwo jest cyberterroryzmem.

Zobacz również:

  • Elon Musk wyśmiewa groźby Anonymous

Niedawno doszło do kilku aresztowań osób związanych z grupą Anonymous i operacją Antisec. Wśród nich był także Topiary, czyli Jake Davis, który podejrzany jest o pełnienie roli rzecznika prasowego grup hakerskich Anonymous i LulzSec oraz udział w planowaniu ataków DDoS.

Grupa Anonymous jest zamieszana w liczne ataki na strony rządowe i administracyjne w USA oraz innych krajach, m.in. w Malezji, Turcji, Brazylii i Wielkiej Brytanii. Operacja Antisec przeprowadzana przez grupę wymierzona jest w cele rządowe, organy ścigania i korporacje.