Anonymous zhakowało firmę zabezpieczającą FBI i ujawnił wykradzione dokumenty

Grupa hakerów Anonymous umieściła w serwisie The Pirate Bay prawie 400 MB dokumentów, które wykradła firmie ManTech zajmującej się zabezpieczaniem działań różnych organizacji rządowych, a w tym Federalnego Biura Śledczego (FBI), z którym Anonymous toczy otwartą wojnę.

ManTech nie potwierdziło, że zostało zhakowane, ale w notce na swojej stronie zapewniło swoich klientów, pracowników i udziałowców, że poważnie traktują wszelkie doniesienia o zagrożeniach. Firma dodała też, że w obecnym świecie podłączonym do sieci wiele firm przyciąga ataki hakerów.

Wśród klientów firmy jest FBI. Anonymous pyta opinię publiczną jak długo będzie ona akceptować wydawanie pieniędzy obywateli przez niekompetentny wymiar sprawiedliwości na opłacanie jeszcze bardziej niekompetentnych firm? Grupa hakerów zadaje to pytanie w oświadczeniu, które opublikowała w serwisie The Pirate Bay wraz z wykradzionymi dokumentami.

Zobacz również:

  • Elon Musk wyśmiewa groźby Anonymous
  • Sprawdź jak FBI łamie Androida! Jesteś bezpieczny?

Anonymous toczy wojnę z FBI, które prowadzi dochodzeni w sprawie członków grupy hakerskiej. Niedawno Federalne Biuro Śledcze aresztowało 14 osób w związku z grudniowym atakiem Anonymous na serwis PayPal. FBI przeprowadziło także wiele innych nalotów w związku z atakami DDoS na strony PayPal, Mastercard i Visa po tym, jak przestały one umożliwiać przesyłanie pieniędzy dla WikiLeaks.

Firma ManTech ma ponad 10 000 pracowników na całym świecie i jak podaje uzyskała przychody rzędu 2,9 mld dolarów w 2010 roku. Pracuje m.in. dla Departamentu Stanu, Obrony i Bezpieczeństwa Narodowego USA. Już wcześniej w tym roku hakerzy skutecznie zaatakowali inne firmy związane z branżą bezpieczeństwa oraz organizacje rządowe. Były to m.in. HBGeary, Unveillance oraz CIA i senat USA.