Antec Solo

Trwała i cicha obudowa, idealna do budowy wydajnego komputera. Niestety nie mieści większych płyt głównych niż 30,5x24,5 cm.

Trwała i cicha obudowa, idealna do budowy wydajnego komputera. Niestety nie mieści większych płyt głównych niż 30,5x24,5 cm.

Informacje: Cooling.plhttp://www.antec.com

Cena: 299 zł

Tel. 022 8250377

Antec SOLO to jedna z nielicznych obudów wyposażonych w rozwiązania redukujące hałas generowany przez pracujący komputer. Oba boczne i górny panel obklejone zostały od środka matami wygłuszającymi. Ciekawie zaprojektowany mechanizm zaczepu twardych dysków, które możemy zamontować na dwa sposoby. Za pomocą silikonowych podkładek, wtedy po prostu przykręcamy dysk do wysuwanej tacki (cztery dyski), lub za pomocą gumowych pasków (trzy dyski).

Drugi sposób zapewnia znaczne ograniczenie drgań i hałasu generowanego przed dyski, bo wiszą one na specjalnych opaskach. Napędy optyczne montujemy przy pomocy specjalnych szyn, bez użycia śrubokrętu.

W środku jest niestety niewiele miejsca i o ile z montażem standardowej płyty głównej nie powinniśmy mieć większych problemów, to testowa płyta ASUSA Maximus Extreme o wymiarach 30,5x26,9 cm się nie mieści.

Obudowa wyposażona jest w jedne wentylator 120x120 mm, którego prędkość możemy regulować za pomocą trzystopniowego przełącznika. Niestety jest on umieszczony tuż przy wentylatorze wewnątrz obudowy. Z przodu zaprojektowano dwa gniazda na wentylatory 92x92 mm, które schładzają twarde dyski.

Całość tworzy jedną z lepiej zaprojektowanych konstrukcji do budowy wydajnego komputera jak i uniwersalnej maszyny do domu.

Zalety

  • Maty wygłuszające
  • Systemy mocowania twardych dysków, minimalizujący przenoszenie się drgań na obudowę
  • Trwała i sztywna konstrukcja

Wady

  • Nie mieści większych płyt głównych