Anti Tracks 7.7.2 - jak zatrzeć ślady aktywności na komputerze

Ślady pozostawiane w komputerze podczas pracy mogą powiedzieć bardzo wiele o użytkowniku. Aby uniknąć tego niebezpieczeństwa zainstaluj Anti Tracks. Usunie on bezpowrotnie wszystko, co powinno pozostać tajemnicą.

Werdykt PC Worlda

Anti Tracks 7.7.2

Anti Tracks to dobre narzędzie do kasowania niestandardowych informacji z mało popularnych aplikacji. Porównywalną funkcjonalność oferują bezpłatne programy.

Zalety:

  • rozbudowana baza plug-inów
  • narzędzia do kasowania danych

Wady:

  • brak polskiej wersji językowej
  • miejscami mało intuicyjna obsługa
  • niewiele zmian w stosunku do poprzedniej wersji

Polecamy:

Więcej informacji:

Zobacz także:

Do pobrania:

Anti Tracks 7.7.2 to program do czyszczenia śladów pozostawianych przez użytkowników podczas korzystania z komputera (często są to informacje, które nie powinny dostać się w ręce osób nieupoważnionych; ich ręczne kasowanie to koszmar). Program dopilnuje, byś wykasował znaki użytkowania z systemu operacyjnego, aplikacji Office i przeglądarek internetowych. Pozbędzie się sygnatur z różnych programów.

Anti Tracks przychodzi z pomocą wszędzie tam, gdzie pojawiają się informacje związane z korzystaniem z komputera. Użytkownicy chronią się zwykle przed różnego rodzaju wirusami, instalują firewalle, by zabezpieczyć peceta przed nieupoważniony dostępem z Internetu, bardzo często zapominają jednak, że kluczowe informacje osiągalne są dla każdego, kto uzyska bezpośredni dostęp do klawiatury i monitora. Bardzo łatwo sprawdzić, jakie pliki były otwierane, które strony wywoływane w przeglądarkach i jakie słowa kluczowe wyszukiwane. Dostępna jest historia korzystania z różnych aplikacji i systemu operacyjnego.

Zobacz również:

  • Emily w Paryżu sezon 3 – kiedy premiera na platformie Netflix? Zwiastun, fabuła i obsada serialu

Anti Tracks 7.7.2 usunie je wszystkie w bezpieczny sposób. Nie ukryją się przed nim informacje dotyczące wyszukiwania danych w Windows, zawartość kosza, historii uruchamianych programów i informacji dotyczące logowania. Wyczyści ślady ze schowka, logi aplikacji i scandiska, kopie i fragmenty rejestru. Nie pozostawi żadnych znaków korzystania z takich przeglądarek, jak Internet Explorer, Firefox, Netscape i Opera. Zadba o pliki cookies, historię, dane przeznaczone do autouzupełniania formularzy. Usunie profile i plik index.dat. Pozwala zdefiniować, które tożsamości Outlook Expressa pozostawić na dysku, a których się bezpowrotnie pozbyć.

Rozbudowany jest moduł dodatków. Za ich pomocą Anti Tracks potrafi kasować informacje zapisywane przez różne programy. Dzięki takiej konstrukcji lista obsługiwanych aplikacji jest bardzo obszerna. Są na niej takie produkty, jak ACDsee, Adobe Reader, Photoshop, Paint Shop Pro, Dreamweaver, różne komunikatory, programy antywirusowe i graficzne, jest nawet WinRAR i WinZip. Jeżeli nie obejmuje ona jakiegoś narzędzia sam stworzysz odpowiedni dodatek. Kreator ułatwiający tę operację został wbudowany w program.

Anti Tracks ma także narzędzia służące ochronie tożsamości użytkownika oraz danych podczas korzystania z Internetu. Potrafi ukrywać adres IP komputera i blokuje pliki oraz katalogi. Oferuje funkcje do bezpowrotnego kasowania danych z dysku. Do wyboru są algorytmy Guttmana czy DOD. Za pomocą programu można wyczyścić nawet od razu cały dysk. Oprócz tego dostępne są funkcje chroniące przeglądarkę przed nieautoryzowanymi modyfikacjami oraz menedżer plików startowych Windows, który pozwala zapanować nad programami uruchamianymi automatycznie razem z systemem.

W najnowszej wersji Anti Tracks nie zmieniono wiele. Ograniczono się jedynie do drobnych poprawek w mechanizmie ukrywania adresu IP oraz zmodyfikowano i rozbudowano funkcje kasowania śladów.

Wariant testowy Anti Tracks działa jedynie przez 15 dni. Program nie ma polskiej wersji językowej. Stosunek ceny do możliwości nie zachwyca. Podobną funkcjonalność można znaleźć w bezpłatnych narzędziach. #Interesujący jest jedynie moduł obsługujący plug-iny i kreator pozwalający tworzyć własne dodatki. Za ich pomocą można szybko skasować dane bądź stworzyć wtyczkę przeznaczoną do kasowania informacji z rożnych, mało popularnych aplikacji. Mało intuicyjna jest miejscami obsługa programu, opcje pomieszane są z uruchamianymi funkcjami, brakuje prostej możliwość wycofania się z okien konfiguracyjnych.