Antigua uruchomi serwis oferujący chronione w USA treści

Rząd Antigui planuje otworzyć serwis oferujący treści chronione prawami autorskimi na terenie Stanów Zjednoczonych. Wszystko zgodnie z prawem.

Przed dziesięcioma laty rząd amerykański wprowadził przepisy, które doprowadziły do tego, że amerykańscy obywatele nie mogli korzystać z kasyn online działających na Antigui. Rząd wysepki zwrócił się w związku z tym o pomoc do Światowej Organizacji Handlu (WTO), która w 2005 roku uznała, że USA naruszają międzynarodowe porozumienia o wolnym handlu. Dwa lata później pozwoliła ponadto na zawieszenie praw autorskich chronionych w USA treści o wartości do 21 milionów dolarów rocznie.

Jak się właśnie okazało, Antigua w końcu postanowiła skorzystać ze swoich praw i uruchomić oparty na subskrypcji serwis, który pozwalałby na legalne pobieranie wspomnianych treści.

"Nie ma nikogo na świecie, kto mógłby nas powstrzymać od robienia tego, na co mamy już zgodę WTO" - powiedział reprezentujący rząd Antigui adwokat Mark Mendel.

Co interesujące, Antigua poinformowała WTO o swoich planach prawdopodobnie już w grudniu poprzedniego roku. Dyskusja nad nimi miała jednak zostać zablokowana przez USA.