Antypiraci zamykają kolejny serwis torrentowy

Holenderska organizacja antypiracka BREIN doprowadziła do zamknięcia kolejnego serwisu internetowego, oferującego odnośniki do plików dostępnych w sieci BitTorrent. Tym razem chodzi o stronę dsb-tracker.org, z której, wedle szacunków BREIN, regularnie korzystało ok. 8,3 tys. internautów.

Zamknięcie dsb-tracker.org jest kolejnym sukcesem organizacji w walce z tzw. serwisami torrentowymi - w ciągu minionych 15 miesięcy przedstawiciele BREIN doprowadzili do zamknięcia ponad 130 podobnych serwisów.

Z informacji dostarczonych przez BREIN wynika, ze zamknięty właśnie serwis oferował odnośniki do nielegalnych filmów, muzyki oraz oprogramowania. Jego zlikwidowanie zajęło organizacji kilka tygodni. Najpierw jej przedstawiciele próbowali skontaktować się z administratorem dsb-tracker.org (wysłano do niego list, w którym zażądano zlikwidowania strony oraz zobowiązania się do zaniechania podobnej działalności) - jednak bez efektu. Dlatego też BREIN skontaktowała się z firmą, która hostowała serwis - to zaowocowało natychmiastowym jego zamknięciem.

Przedstawiciele BREIN zapowiadają kontynuowanie działań antypirackich.