Antypiracka oferta Adobe

Adobe Systems wraz z wyłącznym dystrybutorem na Polskę, Wimal International, rozpoczęły wspólną akcję antypiracką, w ramach której można się zaopatrzyć w tańsze i legalne wersje oprogramowania Adobe. W ramach kampanii rozprowadzane są ulotki z formularzem, uprawniającym do nabycia pudełkowych, polskich wersji produktów Adobe z 20-procentowym upustem w stosunku do ceny detalicznej.

Antypiracka oferta Adobe
Akcja Adobe Systems i Wimal International potrwa do 15 listopada 2004. W tym czasie rozsyłane będą specjalne ulotki oraz listy, wyjaśniające szkodliwość piractwa i propagujące ideę używania legalnego oprogramowania. W ulotkach zamieszczony jest specjalny formularz, uprawniający do nabycia pudełkowych, polskich wersji produktów Adobe z 20-procentowym upustem w stosunku do ceny detalicznej.

Jak podkreśla Andrzej Lisiewicz, Dyrektor Marketingu Wimal International: "Odzew zależy od świadomości użytkowników czy motywacji do przejścia na oprogramowanie legalne. Pomimo 20% upustu od cen katalogowych, nadal wersję piracką oprogramowania Adobe można kupić o wiele, wiele taniej. Myślę, że upust nie będzie głównym, lecz jednym z czynników, na które składają się: obawa przed BSA, chęć działania bardziej legalnie w sytuacji istnienia już jakiś czas na rynku, wiedza dotyczą piractwa której do tej pory brakowało, respektowanie własności intelektualnej czy też jej większa świadomość, problemy w trakcie użytkowania wersji pirackich, trudności z aktualizacją do nowszych wersji".

Zobacz również:

  • Co zamiast Photoshopa? Alternatywne programy do obróbki graficznej zdjęć

Zamówienie wraz z wypełnionym formularzem z ulotki należy przesyłać do siedziby Wimal International lub partnerów handlowych firmy, do 15 listopada 2004. Cennik detaliczny produktów Adobe znaleźć można na stronie Wimal International.

Więcej informacji: Wimal International

Zachęcamy również do przeczytania wywiadu z Najeebem Khanem - specjalistą ds. piractwa z Adobe Systems.