Antywirus dla Maka

W reakcji na coraz częściej odnotowywane przypadki wszelkiego rodzaju złośliwego oprogramowania dla Mac OS X firma PC Tools przygotowała aplikację antywirusową dla tego systemu.

Aplikacja może skanować dysk twardy komputera w poszukiwaniu wirusów, dostępna jest ochrona w czasie rzeczywistym, opcje kwarantanny oraz automatyczne aktualizacje definicji wirusów. Twórcy programu stworzyli też listę zagrożeń, jakie czyhają na użytkowników systemów Apple w Internecie. W bazie znajduje się 70 rekordów, na które składa się złośliwe oprogramowanie stworzone wyłącznie dla tej platformy systemowej wykryte tylko w tym roku.

iAntiVirus

iAntiVirus

iAntiVirus dostępny jest obecnie w fazie beta, i jako taki, jest darmowy (program można pobrać ze strony producenta, instalator zajmuje niewiele ponad 4,6 MB). Przewidziana jest także opcja subskrypcji oprogramowania - minimalny koszt wynosi w takim wypadku 29,95 dolarów. Aplikacja przeznaczona jest dla systemu Mac OS X 10.5 i nowszych, zainstalowanych na Maku z procesorem Intela.

Więcej informacji: iAntiVirus