Antywirus dla NetWare

Kaspersky Lab zaprezentował wersję oprogramowania antywirusowego dla systemu Novell NetWare.

Firma Kaspersky Labs, zajmująca się zwalczaniem komputerowych wirusów przedstawiła wersję beta programu antywirusowego dla systemu Novell NetWare. Aplikacja została oparta na środowisku Java.

Kaspersky Anti-Virus for Novell NetWare jest w pełni zintegrowany z systemem administracyjnym sieci Novell - ConsoleOne. Dzięki temu z jednego miejsca można zarządzać ochroną całej sieci komputerowej organizacji. Można tego również dokonywać zdalnie, łączyć się z odpowiednim serwerem przez Internet. Współdziałanie z NDS (Novell Directory Service) umożliwiło szybkie skanowanie i zmianę ustawień w czasie rzeczywistym. Ponadto nadal możliwa jest kontrola za pomocą NWAdmin.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
  • Oszustwo na YouTube. Nie daj się złapać!
  • Wirus w systemie. Oto 15 oznak jego obecności

Uaktualnienia bazy wirusów będą się teraz odbywały automatycznie, bez konieczności ingerencji administratora. Program według ustalonego harmonogramu sam będzie sprawdzał czy w Internecie są nowsze definicje wirusów. Jednocześnie moduł "Updater" jest niezależny od pozostałej części programu, przez co po uaktualnieniu nie będzie wymagany restart całego serwera. Ta nowa cecha ma zasadnicze znaczenie w ciągłości działania sieci komputerowych. Ponadto raz pobrane z Internetu uaktualnienie będzie mogło być dystrybuowane w wewnętrznej sieci, bez konieczności ponownego łączenia ze "światem zewnętrznym".

Poprawiono także proces skanowania. Ilość jednoczesnych wątków ogranicza już tylko dostępna pamięć. W ten sposób można sprawdzać wiele stacji roboczych na raz. Jak powiedział przedstawiciel firmy, Denis Zenkin: "Teraz uczyniliśmy nasze oprogramowanie jeszcze bardziej sieciowym."

Więcej informacji: www.kaspersky.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: