Antywirus od AOL - konkurencja dla Windows OneCare?

AOL dołącza do grona firm, które w najbliższym czasie zaprezentują pakiety zapewniające użytkownikom komputerów większe bezpieczeństwo. Produkt o roboczej nazwie Total Care ma być odpowiedzią na niedawno udostępnione oprogramowanie OneCare Microsoftu oraz zapowiadane pakiety Symanteca i McAfee.

Według serwisu CNet, nowa propozycja AOL ma trafić do testerów w najbliższych tygodniach. Na amerykańskim rynku dostępna jest już podobna usługa giganta z Redmond, Microsoftu (pisaliśmy o niej w tekście Windows OneCare Live już jest). Dwie duże firmy zajmujące się bezpieczeństwem, McAfee i Symantec zapowiedziały swoje produkty na jesień 2006 roku. Chodzi o nazwane kodowo oprogramowanie McAfee Falcon oraz Symantec Norton 360. AOL tym różnić się ma od wspomnianych aplikacji, iż prawdopodobnie w swoim pakiecie oprze się na wykorzystywanych już usługach tworzonych przez zewnętrzne firmy (dostarczanych między innymi przez McAfee i CA).

Według analityków firmy badawczej Gartner, rynek oprogramowania zapewniającego bezpieczeństwo indywidualnym użytkownikom PC osiągnął w zeszłym roku wartość prawie dwóch miliardów dolarów - jest więc o co walczyć.

Zobacz również:

  • Starfield - premiera, wymagania, gameplay. Sprawdź, co już wiemy o nowym RPG od Bethesdy