Antywirus to nie wszystko

Anti-Trojan 5.5 umożliwia wykrycie i bezpieczne usunięcie z systemu koni trojańskich, z reguły nie wykrywanych przez oprogramowanie antywirusowe.

Anti-Trojan 5.5 to program umożliwiający wykrycie i bezpieczne usunięcie z systemu koni trojańskich - niewielkich programów, które z reguły pozostają nie wykryte przez oprogramowanie antywirusowe. Jest to zagrożenie często nie dostrzegane lub bagatelizowane przez użytkowników, tymczasem konie trojańskie umożliwiają osobom postronnym dostęp do danych przechowywanych w komputerze.

Do wykrywania koni trojańskich Anti-Trojan używa trzech metod:

- skanuje zawartość całego dysku twardego (wszystkie pliki) w poszukiwaniu plików koni trojańskich, które po wykryciu usuwa (przeszukuje zawartość archiwów w kilkunastu formatach, w tym najpopularniejsze: ZIP, CAB, LZH, ARJ);

- skanuje wszystkie porty komputera, których używają te programy, po wykryciu zagrożenia program pokaże, który port został otwarty;

- sprawdza wpisy w rejestrze systemowym i usuwa te, które zidentyfikuje jako wpisy koni trojańskich.

Program ma zintegrowaną bazę sygnatur koni trojańskich, zawierającą blisko 7 tys. pozycji. Anti-Trojan 5.5 dostępny jest w kilku wersjach językowych, w tym polskiej. Jednostanowiskowa licencja na użytkowanie programu kosztuje 22 USD. Przed dokonaniem zakupu można skorzystać z 14-dniowej wersji próbnej programu.

Więcej informacji: www.anti-trojan.net/