Antywirusowa międzynarodówka

AntiVirenKit 11 to oprogramowanie powstałe przy współpracy programistów z kilku krajów europejskich (Polski, Rosji, Niemiec i Rumunii), zawierające dwa niezależne skanery antywirusowe: Kaspersky Anti-Virus i RAV AntiVirus. Co więcej, program posiada również dwie oddzielne bazy sygnatur wirusów, a w sumie rozpoznaje ponad 65000 wirusów.

AntiVirenKit 11 to oprogramowanie powstałe przy współpracy programistów z kilku krajów europejskich (Polski, Rosji, Niemiec i Rumunii), zawierające dwa niezależne skanery antywirusowe: Kaspersky Anti-Virus i RAV AntiVirus.

Takie rozwiązanie zapewnia znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa. Co więcej, program posiada również dwie oddzielne bazy sygnatur wirusów, a w sumie rozpoznaje ponad 65000 wirusów.

Najważniejszym modułem programu jest Strażnik Systemu. Jest to rezydentny skaner monitorujący wszystkie dane w momencie, gdy użytkownik próbuje uzyskać do nich dostęp. Potrafi m.in. wykryć wirusy w poczcie elektronicznej czy w plikach w rozpakowywanych z archiwów. Jak informuje producent, Strażnik Systemu nie powoduje znacznego obciążenia systemu (pochłania ok. 2-3% zasobów).

Z kolei moduł analizy heurystycznej rozpoznaje wirusy po typowych dla tego rodzaju programów cechach (nie korzysta z danych zawartych w bazach definicji wirusów). Metoda ta pozwala na ochronę przed nieznanymi wirusami. Jeżeli wychwycony zostanie nieznany wirus, program pozwala na przesunięcie podejrzanego pliku do specjalnie utworzonego katalogu, gdzie będzie on zapisany w formie zakodowanej, oczekując na szczepionkę.

AntiVirenKit 11 może pracować w systemach Windows 95, 98, Me, NT, 2000 oraz XP. Wersję trial można pobrać z naszego działu FTP.

Plik do pobrania:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/1203.html


Zobacz również