"Antywstrząsowe" dyski Plextora

Firma Plextor - znana głównie z produkcji wysokiej klasy napędów optycznych - wprowadziła do swojej oferty dwa nowe zewnętrzne dyski twarde: PX-SP08U i PX-SP12U. Jedyną cechą odróżniającą urządzenia jest oferowana pojemność - pierwszy z nich dysponuje 80 GB pamięci, natomiast drugi - 120 GB.

Są to pierwsze dyski przenośne w ofercie firmy wyposażone w ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi - producent zapewnia, że bez problemu wytrzymają one upadek z wysokości 80 cm. W tym celu obudowę m.in. obłożono warstwą silikonu. W komplecie z urządzeniem nabywca znajdzie też specjalną torbę zabezpieczającą dyski przed uszkodzeniami podczas transportu.

"Antywstrząsowe" dyski Plextora

Plextor PX-SP08U

W urządzeniach zastosowano 2,5-calowe dyski twarde, pracujące z szybkością 5400 obrotów na minutę i dysponujące 8 MB pamięci podręcznej. PX-SP08U oraz PX-SP12U mają takie same wymiary (85 x 140 x 19 mm ) i wagę (213 g). Istnieje również możliwość pozbycia się "płaszcza silikonowego" i wtedy wspomniane wartości zmienią się odpowiednio na 74 x 129 x 13 mm i 170 g. Urządzenia do komunikacji z komputerem używają złącza USB 2.0 i są kompatybilne z systemami Windows 2000/XP oraz Mac OS. Warto również wspomnieć o narzędziu PlexTools Professional HDD, zabezpieczającym dane hasłem (dostępne tylko dla systemu Windows).

Nowe dyski powinny się pojawić w sprzedaży w kwietniu tego roku i będą objęte 2-letnią (dla krajów UE, Szwajcarii i Norwegii) lub roczną gwarancją (dla pozostałych krajów). Niestety, ich ceny na razie nie są znane.

Więcej informacji znaleźć móżna na stronie firmy Plextor.