AnyReader 2.0 - sposób na porysowane płyty

Narzędzie do odzyskiwania danych z fizycznie uszkodzonych płyt CD, DVD, dyskietek, pamięci typu flash i napędy ZIP o nazwie AnyReader 2.0 to przyjazna i bardzo pomocna aplikacja, która przyda się gdy będziesz musiał za wszelką cenę skopiować pliki z zepsutego nośnika.

Program posiada polski interfejs użytkownika, który można wybrać już na etapie instalacji. Dzięki niemu wszystkie opcje i polecenia są dostępne dla ludzi słabo radzących sobie z językiem angielskim, więc ma duże szanse wśród części starszych pracowników biur i urzędów. Korzystanie z programu również nie wymaga specjalistycznej wiedzy - kreatory, jasno objaśnione poszczególne opcje to naprawdę duży plus. Niestety wadą jest niedokładne tłumaczenie na polski, gdyż niektóre polecenia są po angielsku. Plik pomocy nie został niestety zlokalizowany, jednak sytuację ratują schematy i grafiki.

Możliwości

Polski interfejs jest bardzo pomocny

Polski interfejs jest bardzo pomocny

W czasie zapoznawania się z funkcjami program zaskoczył nas bardzo pozytywnie. Pozwala on na kopiowanie plików z uszkodzonego dysku twardego lub innego, na którym wykryto błędne sektory, zarysowania czy błędy odczytu. Kopiuje dane z porysowanych plików CD/DVD, co zdarza się w czasie niewłaściwego transportu (bez opakowania) nośnika w torbie czy plecaku. Ciekawą funkcją jest pobieranie plików przez niestabilną sieć, gdy w czasie kopiowanie występują przerwy lub utrata sygnału (np. sieci bezprzewodowe). Ponadto możliwe jest połączenie kilku uszkodzonych części plików w jeden prawidłowy.

Wskaż miejsce docelowe kopiowania

Wskaż miejsce docelowe kopiowania

Kreator krok po kroku prowadzi użytkownika przez kolejne etapy. Wystarczy wskazać dane, które należy odczytać i miejsce docelowe kopiowania. Program działa dość wolno w przypadku dużych dysków i nie należy spodziewać się "cudów", gdy uszkodzeniu uległa kilkudziesięciogigabajtowa partycja. Na szczęście aplikacja jest w stanie uchronić użytkownika przed wydatkami związanymi z oddaniem nośnika do profesjonalnego zakładu zajmującego się takimi przypadkami.

Pobierz plik

Plusy i minusy:

+ język polski

+ kreatory

+ dużo funkcji

- błędy w interfejsie i tłumaczeniu

Wersja niezarejestrowana działa przez 30 dni i pozwala na odzyskanie 710 MB uszkodzonych danych. Pełne wydania kosztuje 29,95 USD. Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.


Zobacz również