Apacer AH350 - najlżejszy pendrive z USB 3.0 na rynku

Firma Apacer wprowadziła do swojej oferty przenośną pamięć USB 3.0 noszącą oznaczenie AH350. Jej producent podkreśla, że jest ona najlżejsza na rynku.

USB 3.0 (SuperSpeed) to nowy standard pozwalający na transport danych z prędkością do 4,8 gigabita na sekundę (600 MB/s). W porównaniu do powszechnie jeszcze wykorzystywanego USB 2.0 (Hi-Speed) jest to dziesięciokrotnie lepszy wynik.

Na rynku dostępnych jest już całkiem sporo przenośnych pamięci/dysków wykorzystujących do komunikacji z komputerem interfejs USB 3.0. Najnowszym z nich jest pendrive firmy Apacer (model AH350), która dodatkowo twierdzi, że jest to najlżejsze urządzenie tego typu na rynku. Jego waga wynosi bowiem zaledwie 8 gramów.

AH350 oferuje czarno-białą obudowę o wymiarach 53,4 x 23,2 x 7,5 milimetra i wpinany jest do portu USB (oczywiście może nim być również stary port USB 2.0) za pomocą wysuwanej wtyczki. Użytkownik urządzenia, które dostępne jest w kilku różnych wersjach pojemnościowych (8 GB - 32 GB), może liczyć (oczywiście po skorzystaniu z portu USB 3.0) na transfer danych z maksymalną prędkością 60 MB/s.

Niestety cena pendrive'a nie została podana. Wiadomo natomiast, że wraz z nim producent dostarcza oprogramowanie ACE compression (kompresja danych, zabezpieczenie hasłem).