Aparat Intel RealSense doczeka się nowej wersji przeznaczonej do smartfonów

RealSense to nazwa aparatu fotograficznego i całej platformy przetwarzania obrazu od firmy Intel. Szef uznanego producenta procesorów do komputerów i urządzeń mobilnych zaprezentował nową wersję swojego modułu. Dzięki mniejszym wymiarom będzie dało się ją umieścić w smartfonach.

Technologia RealSense rozwijana przez firmę Intel pozwala obsługiwać urządzenia elektroniczne za pomocą gestów. Producent pracuje nad tym, aby umożliwić zamontowanie odpowiedniego modułu nie tylko w komputerach, ale także w dowolnym rodzaju sprzętów mobilnych.

W osiągnięciu tego celu ma pomóc nowy moduł RealSesne, który został wczoraj pokazany w trakcie IDF w Shenzhen. Prezentację poprowadził CEO firmy Intel, Brian Krzanich. Aparat jest wyraźnie mniejszy i szczuplejszy niż jego poprzednia generacja.

Zobacz również:

  • Najtańsze karty graficzne - skorzystaj z wyjątkowych okazji! [24-03-2023]
  • Sprzęt fotograficzny w niższych cenach na Black Week? Te oferty warto wziąć pod uwagę
Aparat Intel RealSense doczeka się nowej wersji przeznaczonej do smartfonów

Poprzednią wersję aparatu Intel RealSense można było znaleźć w tabletach

Wcześniejsza wersja Intel RealSense montowana była w tabletach, a nowa została zaprojektowana z myślą o smartfonach. Intel zaprezentował prototyp 6-calowego urządzenia, w którym ma zostać uruchomiona kamera pozwalająca na obsługę urządzenia z wykorzystaniem gestów.

Oprócz nowego modułu aparatu Brian Krzanich zaprezentował kilka przykładów wykorzystania kamery RealSense w praktyce. Jednym z nich było logowanie użytkownika do komputera działającego pod kontrolą Windows 10 z wykorzystaniem rozpoznawania twarzy.

Innym scenariuszem wykorzystania RealSense jest magazyn chińskiej firmy JD. Tablet z aparatem od Intela może zeskanować umieszczony przed obiektywem przedmiot i zasugerować pracownikowi, jakie rozmiary powinno mieć pudełko do jego zapakowania.

źródło: engadget.com