Aparat PEN E-PL10 - najnowsza propozycja Olympusa

PEN E-PL10 to nowy sprzęt w katalogu marki Olympus. Powstał z myślą o początkujących fotografach oraz osobach szukających alternatywy dla zdjęć ze smartfonów.

Producent obiecuje, że Olympus PEN E-PL10 spełni dwa zadania: zapewni stabilizację i wysoką jakość obrazu. Dodatkowo ma dawać stały dostęp do sieci, a także umożliwiać prostą, intuicyjną obsługę. Obsługa odbywa się przy użyciu dotykowego ekranu LCD, a ustawienie takich parametrów, jak ostrość, odbywa się w pełni automatycznie. Olympus pomyślał o miłośnikach zdjęć selfie - aby wykonać takiego rodzaju fotografię, wystarczy po prostu przechylić aparat w dół. Dodatkowo dodano 16 filtrów artystycznych - w przypadku każdego możliwe jest dostrojenie jego intensywności. Jeśli użytkownik nie chce zdawać się na tryb Auto, wówczas może przejść na Advanced Photo . Inne tryby to Multi Exposure (zdjęcia wykonywane z wielokrotną ekspozycją) oraz Live Composite (ma pozwolić na uchwycenie ślady np. reflektorów samochodowych).

Aparat PEN E-PL10 - najnowsza propozycja Olympusa

Olympus PEN E-PL10 korzysta z matrycy Live MOS 16 MP oraz procesor obrazu TruePic VIII. Aparat ma wbudowane Wi-Fi oraz Bluetooth. Dzięki temu współpracuje z urządzeniami mobilnymi, mającymi na pokładzie zainstalowaną aplikację Olympus Image Share. Jest dostępny w trzech kolorach: brązowy, czarny oraz biały. Można go nabyć wraz z obiektywem M.Zuiko Digital ED 14-42mm F3.5-5.6 EZ za 3199 złotych lub sam korpus - cena to 2699 zł.