Aparat cyfrowy ze stacją dokującą

Firma Kodak zaprezentowała nowy model aparatu DX3900, który sprzedawany jest razem ze stacją dokującą umożliwiającą bezpośrednie kopiowanie zrobionych zdjęć do komputera za pomocą jednego przycisku.

Podczas gdy pozostałe firmy zajmujące się produkcją aparatów cyfrowych główną swoją uwagę skupiały na jakości soczewek czy matrycy CCD, Kodak postanowił stworzyć aparat przyjazny użytkownikowi. Najnowszy model DX3900 sprzedawany jest w komplecie ze stacją dokującą pozwalającą na transfer danych z pamięci aparatu do komputera stacjonarnego (Macintosh lub PC) przez naciśnięcie jednego przycisku i przy wykorzystaniu interfejsu USB. Ponadto 3.1MP aparat posiada 2x zoom optyczny oraz 3x cyfrowy i wyposażony został w wiele dodatkowych funkcji takich jak czteroetapowa lampa błyskowa mogąca pracować w jednym z wybranych przez użytkownika trybów ('automatic', 'fill', 'flash', 'red-eye' i ręcznym), regulowany balans bieli (do wyboru mamy tryb 'auto', 'daylight', 'tungsten', 'fluoroscent') oraz wybór jakości digitalizowanych zdjęć.

DX3900 umożliwia również robienie do ośmiu zdjęć przy trzech klatkach na sekundę oraz ręczne ustawianie czasu przesłony w przedziale 0,7-16 sekund i trzy ustawienia ISO (100, 200, 400 i automatyczne). Jak podkreśla producent, nowy aparat cechuje się również najcichszą pracą co oznacza, że praca przesłony lub zoomu jest prawie niesłyszalna, a dzięki wykorzystaniu stacji dokującej i specjalnego oprogramowania (dołączane jest wraz z aparatem) baterie aparatu mogą być ładowane w trakcie transferu danych lub ich przesyłania pocztą elektroniczną. DX3900 ma pojawić się w sprzedaży detalicznej na począku września bieżącego roku, a jego cena ustalona została na poziomie 449,99 GBP.

http://www.kodak.co.uk


Zobacz również