Aparat dla profesjonalistów

Cyfrowy aparat Ricoh RDC-i700 to urządzenie, za pomocą którego można wysłać pocztę elektroniczną i faks, a nawet oglądać witryny internetowe.

Ricoh RDC-i700 to 3,34-megapikselowy aparat cyfrowy, który umożliwia wysyłanie faksów i poczty elektronicznej, a nawet oglądanie zawartości witryn internetowych. Jedną z ciekawych opcji urządzenia jest możliwość "sfotografowania" tekstu i grafiki zgodnie z protokołem TIFF używanym do faksowania (wtedy otrzymuje się czarno-biały obraz). Możliwe jest też pisanie tekstu, a nawet rysowanie obrazków na ekranie.

Aparat jest wyposażony w optyczny zoom 3x, głośniki i mikrofon do nagrywania dźwięku, dotykowy 3,5" wyświetlacz ciekłokrystaliczny oraz wewnętrzną pamięć 16 MB (ewentualnie 32 MB). Dzięki wbudowanym złączom PC Card i Compact Flash (type II) do przechowywania danych można używać również nośników przenośnych.

Do komunikowania się z Internetem urządzenie może korzystać z kart LAN i WAN, a także kart modemów bezprzewodowych. Aby nawiązać połączenie z siecią, można też użyć telefonów komórkowych. Bezprzewodowe połączenie pozwala na przesłanie zdjęć tuż po ich wykonaniu. Obrazy mogą być wysyłane bezpośrednio do określonego serwera FTP albo jako załączniki poczty elektronicznej. Dzięki wbudowanym plug-inom można też dołączać zdjęcia do stron WWW, a odpowiednie szablony pozwalają na zapisywanie obrazów w dokumentach Worda i Excela.

Aparat cyfrowy Ricoha będzie dostępny w Japonii od 20 września br. W sklepach w Stanach Zjednoczonych pojawi się dopiero w I kwartale przyszłego roku. Przewidywana cena urządzenia wynosi ok. 1500 USD.


Zobacz również