Aparat iSight w telefonie iPhone 6 ma być znacznie lepszy od poprzednika

Wedle ostatnich doniesień iPhone 6 ma być wyposażony w nowy typ kamery iSight, która pozwoli smartfonowi Apple robić jeszcze lepsze zdjęcia niż wykonuje obecny topowy model w ofercie, iPhone 5s.

Ostatnio nie ma dnia, który nie przyniósłby nam nowych wiadomości na temat spodziewanych nowości w nowych produktach Apple. Wedle doniesień serwisu Apple Insider za kolejny wyciek informacji odpowiada Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA. W udostępnionych dziś dokumentach znalazły się grafiki sugerujące istnienie zupełnie nowego systemu stabilizacji obrazu w kamerach typu iSight, które najpewniej trafią do nowego iPhone’a 6.

Nowa kamera iSight zamiast robić jedno duże zdjęcie miałaby wykonywać po naciśnięciu spustu migawki kilku fotografii, a następnie programowo łączone byłyby one łączone w jeden, duży obraz. Podczas łączenia zdjęć iPhone 6 automatycznie miałaby dokonywać korekty kolorystyki i jasności poszczególnych kadrów. W celu osiągnięcia tego efektu ma być wykorzystany mechanizm optycznej stabilizacji obrazu.

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 - ceny, przecieki, oficjalne informacje [17.10.2021]
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
  • Jakich produktów brakuje w ofercie Apple? Oto największe braki
Aparat iSight w telefonie iPhone 6 ma być znacznie lepszy od poprzednika

Zdjęcia o wyższej rozdzielczości niż ma fizycznie matryca aparatu iSight mają być dostępne w telefonie iPhone 6 jako osobna opcja w aparacie fotograficznym obok obecnego w iPhonie 5s trybu HDR. Trudno jednak powiedzieć, czy ten tryb z pewnością trafi do nowego telefonu Apple, ponieważ w innych doniesieniach wspomina się o całkowitej rezygnacji ze stabilizacji obrazu, co ma być rzekomo skutkiem zmniejszenia grubości iPhone’a do niecałych siedmiu milimetrów.

Jaki finalnie aparat zobaczymy w nowym telefonie Apple dowiemy się najpewniej już na jesieni tego roku podczas oficjalnej prezentacji.

źródło: appleinsider.com