Aparat jak wizytówka

Firma Fuji zaprezentowała nowy cyfrowy aparat fotograficzny o gabarytach wizytówki - model Eyeplate Mega. "Cyfrówka" wyposażona jest w matrycę o rozdzielczości 1,3 megapiksela.

Aparat jak wizytówka

Fuji Eyeplate Mega

Eyeplate Mega został zaprojektowany w oparciu o specyfikację Ultra-Pocket, opracowaną przez firmę SmaL Camera Technologies - urządzenia ma zaledwie 8 mm grubości.

Aparat może rejestrować zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 1280x1024 pikseli. Z komputerem Eyeplate Mega komunikuje się za pośrednictwem złącza USB - co ciekawe, "cyfrówka" ma wbudowane akumulatory litowo-jonowe, które automatycznie zaczynają ładować się po podłączeniu urządzenia do komputera.

Eyeplate Mega ma 16 MB wbudowanej pamięci, co pozwala na zarejestrowanie 21 zdjęć w najwyższej rozdzielczości (lub 88 w najniższej). Pojemności aparatu można zwiększyć za pomocą kart pamięci Secure Digital. Przedstawiciele Fuji zapowiadają, że do aparatu dołączana będzie (bez dodatkowej opłaty) zewnętrzna lampa błyskowa, zasilana baterią AAA.

Aparat ma kosztować ok. 110 USD. Jeszcze w lipcu trafi do sklepów w Japonii, zaś krótko później powinien również pojawić się w sprzedaży w Europie.