Aparat - kamera

Agfa zaprezentowała cyfrowy aparat fotograficzny EPhoto CL18, który może znaleźć zastosowanie również jako kamera internetowa.

Agfa zaprezentowała EPhoto CL18 - cyfrowy aparat fotograficzny, którego można używać w roli kamery do transmisji internetowych. Wewnętrzna pamięć urządzenia (2 MB) pozwala na przechowanie 32 fotografii zapisanych w formacie JPEG przy rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Aparat ma lampę błyskową z systemem redukcji efektu czerwonych oczu oraz wizjer optyczny. Po przyłączeniu do komputera (poprzez port USB) aparat zamienia się w internetową kamerę wykorzystywaną do np. wideokonferencji. W tym trybie pracy urządzenie rejestruje 15 klatek na sekundę, czyli o połowę mniej niż standardowe kamery wideo. Aparat posiada też wyjścia NTSC i PAL, umożliwiające podłączenie go do telewizora. Do aparatu zostanie dołączone oprogramowanie: Corel Print Office 2000, Corel Photo House 5, ArcSoft VideoImpression i Microsoft NetMeeting.

EPhoto CL18 pojawi się w sprzedaży w maju w cenie 149 USD. Dla porównania: ceny najprostszych kamer internetowych obecnie wynoszą co najmniej 80 USD, a za najtańszy cyfrowy aparat fotograficzny trzeba zapłacić ok. 90 USD.


Zobacz również