Aparaty Panasonic Lumix nagrodzone złotymi medalami DIWA

Dwa cyfrowe aparaty fotograficzne firmy Panasonic zostały nagrodzone złotymi medalami DIWA. Międzynarodowe stowarzyszenie niezależnych witryn internetowych poświęconych fotografii cyfrowej wyraziło uznanie dla modeli Lumix DMC-LX3 i Lumix DMC-G1.

Organizacja DIWA (Digital Imaging Websites Association) zrzesza niezależne serwisy internetowe poświęcone fotografii cyfrowej. Do grona jej członków zalicza się między innymi polski serwis Fotopolis.pl. W oparciu o wyniki wielu testów organizacja przez cały rok przyznaje nagrody w postaci złotych, srebrnych i brązowych medali, wręczanych w różnych kategoriach produktów. Szczegółowe informacje na temat przyznawanych wyróżnień oraz procedur testowych są dostępne (w języku angielskim) na stronie DIWA Awards.

Aparaty Panasonic Lumix nagrodzone złotymi medalami DIWA

Panasonic Lumix DMC-LX3 zdobył złoty medal DIWA w kategorii zaawansowanych, kompaktowych aparatów cyfrowych

Złoty medal w kategorii zaawansowanych, kompaktowych aparatów cyfrowych zdobył aparat Panasonic Lumix DMC-LX3. Produkt wyposażony w matrycę o rozdzielczości 10,1 megapiksela został doceniony między innymi za szerokokątny zoom o jasności na poziomie f/2.0-2.8, system stabilizacji obrazu MEGA O.I.S., duże możliwości w zakresie samodzielnego i automatycznego doboru ustawień oraz funkcję nagrywania filmów w jakości HD. Dodatkowe informacje na temat tego aparatu można znaleźć w artykule Jaki prezent na Gwiazdkę? A może... Panasonic Lumix DMC-LX3.

Aparaty Panasonic Lumix nagrodzone złotymi medalami DIWA

Panasonic Lumix DMC-G1 został wyróżniony złotym medalem DIWA w kategorii zaawansowanych systemów cyfrowych

W kategorii zaawansowanych systemów cyfrowych złoty medal został przyznany aparatowi Panasonic Lumix DMC-G1. Urządzenie zbudowane w oparciu o nowy standard Mikro Cztery Trzecie zapewnia możliwości stosowania wymiennych obiektywów, lecz jest pozbawione lustra. Docenione zostały niewielkie rozmiary i ciężar aparatu, który pod względem jakości może z powodzeniem rywalizować z cyfrowymi lustrzankami (DSLR). Odnotowano też potencjał podglądu na żywo realizowanego w oparciu o 3-calowy ekran LCD i elektroniczny wizjer o rozdzielczości 1,44 miliona pikseli. Wysoko oceniono też systemy doboru ustawień, stabilizacji obrazu i czyszczenia matrycy. O możliwościach tego aparatu informowaliśmy między innymi w artykule Panasonic Lumix G1 już dostępny w Polsce.