Apel: Deweloperzy GNOME, nie popierajcie Microsoftu!

Na witrynie FanaticAttack.com pojawił się list otwarty do Fundacji GNOME. Zdaniem jego autora deweloperzy środowiska szkodzą ruchowi Open Source otwarcie mówiąc o technologicznej doskonałości standardów Microsoftu.

Russell Ossendryver, właściciel bloga widocznego na witrynie Fanatic Attack, mówi stanowcze "Nie!" standardom Microsoftu oraz - nie wymieniając go z nazwiska - twórcy GNOME, Miguelowi de Icazie. De Icaza bowiem wielokrotnie okazywał Redmond sympatię, uznał nawet OpenXML za świetny i dojrzały standard (patrz: 'Twórca GNOME: "OOXML [Microsoftu] to fenomenalny standard"')!

Ossendryver chce, by Fundacja GNOME nie uczestniczyła w pracach ECMA związanych z akceptacją OpenXML. Jego zdaniem "jedyny słuszny standard" już istnieje i jest nim zaakceptowany przez ISO OpenDocument, nad którego stworzeniem współpracowali tacy giganci jak Sun i IBM.

Autor listu otwartego utrzymuje również, że opinie twórcy GNOME rzucają cień na sponsorowane przez Fundację oprogramowanie, w tym również środowisko GNOME. Ma ono być wręcz kukiełką Microsoftu, która niszczy i spowalnia rozwój oprogramowania o otwartych kodach źródłowych.