Apex Launcher: efekty z Androida 4.4 KitKat w kolejnej aplikacji

Apex Launcher doczekał się aktualizacji. To aplikacja, która pozwala na zmianę wyglądu głównego pulpitu na urządzeniach z Androidem. W przypadku sprzętów ze starszą wersją systemu Apex będzie oferował użytkownikom część nowych efektów graficznych, którymi może pochwalić się nowy Android 4.4 KitKat.

Na urządzenia z Androidem dostępnych jest już sporo aplikacji, które zmieniają wygląd głównego pulpitu. Od momentu prezentacji najnowszego Androida 4.4 KitKat na smartfonie LG Nexus 5 twórcy alternatywnych pulpitów prześcigają się w tym, kto zaoferuje użytkownikom innych telefonów ze starszymi wersjami Androida zbliżone efekty graficzne do KitKata. Do aplikacji, które potrafią osiągnąć wygląd zbliżony do Androida 4.4 dołączył Apex Launcher w wersji 2.2.0.

W Apex Launcher pojawił się też dostępny dla wszystkich odświeżony pasek wyszukiwania oraz nowy wskaźnik aktywnego pulpitu w postaci kropek, zamiast kresek nad listą aplikacji w docku. Z innych nowości, jakie można znaleźć w opisie zmian, warto wymienić możliwość zmiany czcionki używanej do wyświetlania podpisów pod ikonami oraz ogólne poprawki stabilności działania aplikacji.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [19.10.2021]
  • Android Jelly Bean bez Usług Google Play
Apex Launcher: efekty z Androida 4.4 KitKat w kolejnej aplikacji

Dostępna jest też pożądana przez wiele osób możliwość zmiany pasków nawigacyjnych i powiadomień na przezroczyste, co pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni pulpitu - niestety, mogą korzystać z niego tylko… użytkownicy KitKata. To mała pociecha, ponieważ takie osoby dziś mogą skorzystać po prostu z domyślnego pulpitu, ale ta nowość ucieszy z pewnością w przyszłości osoby z urządzeniami działającymi pod kontrolą Androida 4.4 z nakładkami producenta.

Nową wersję Apex Launcher 2.2.0 dla smartfonów i tabletów z Androidem znajdziecie w sklepie Google Play.