Apex Legends sezon 7 - kiedy start? Zmiany, nowości, mapa, postacie

Siódmy sezon popularnym battle royale - Apex Legends, jest już za rogiem, dlatego też postanowiliśmy zebrać dla was wszystkie najważniejsze informacje, które przygotują was do nadchodzącej rywalizacji.


Apex Legends sezon 7 - co się zmienia, co nowego?

Każdy nowy sezon w Apex Legends przynosi ze sobą sporo nowości, nie inaczej jest tym razem. Przede wszystkim, do gry trafi nowa postać - Horizon. Ta genialna astrofizyczka uciekła z czarnej dziury i posiada teraz umiejętności oparte na manipulowaniu grawitacją. Jej historię i umiejętności możecie lepiej poznać dzięki poniższemu zwiastunowi.

Kolejną niespodzianką sezonu 7 w Apex Legends jest nowa mapa - Olympus (Olimp), na którą składa się niezwykłe, futurystyczne miasto zawieszone w chmurach planety Psamathe.

Na graczy czeka również nowy pojazd - Trójząb, który pozwoli pomieści wszystkich członków drużyny. Niestety, Trójząb będzie dostępny jedynie na Olimpie.

Apex legends sezon 7

Trójząb to wyjątkowo wytrzymały pojazd dla całej drużyny

Dużych zmian doczekaliśmy się również w balansie postaci. Spory nerf dotknął Pathfindera, który teraz posiada znacznie większy hitbox, co oznacza, że wrodzy gracze będą go mogli po prostu łatwiej trafić. Jego zdolności związane z liną z hakiem również zostały zmienione:

 • Pathfinder nie musi już znajdować się na ziemi, aby użycie liny z hakiem zostało uznane za zakończone.
 • Prędkość, z jaką Pathfinder musi opaść, aby lina z hakiem została uznana za zakończoną, została zwiększona z 300 jednostek/s do 500 jednostek/s.
 • Maksymalny czas odnowienia liny z hakiem został skrócony z 35 do 30 sekund. Maksymalny czas podróży przed rozpoczęciem nowego czasu odnowienia zmieniono z nieograniczonego na 5 sekund. Oznacza to, że czas odnowienia nigdy nie przekroczy 35 sekund.
 • Odległość do przebycia przed osiągnięciem maksimum czasu odnowienia została niemalże podwojona.

Zmian doczekali się również:

 • Bangalore - Piorun kulisty: skrócono moment do eksplozji z 8 do 6 sekund.
 • Caustic - Pułapka gazowa Nox / Granat z gazem Nox: Legendy nie mają już efektu rozmazanej widoczności wewnątrz gazu. Zmieniono zadawane obrażenia z 4-10 uderzeń na 6-12.
 • Mirage - Chora psychika / Dusza towarzystwa: hologramy mają teraz 45 punktów zdrowia.
 • Octane - Samoregeneracja: podwojona szybkość leczenia (od 0,5 pkt./s do 1,0 pkt./s)
 • Wattson - Zabezpieczenia obwodu: zwiększono obrażenia od dotyku z 10 do 15.
 • Loba - Czarny rynek: amunicja nie wlicza się już do maksimum Czarnego rynku. Możesz zebrać całą amunicję w zasięgu.
 • Rampart - Sheila: skrócono czas wejścia na pełne obroty z 2 do 1,25 sek. Wzmocniona ściana: skrócono czas budowy z 4 do 3 sekund.

Dodatkowe informacje na temat zmian w balansie postacie (wraz z komentarzami twórców) znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

Kolejny sezon w Apex Legends, to oczywiście również nowa "przepustka bojowa", która pozwoli nam m.in. na zdobycie skórek dla postaci Wraith („Wyższe sfery”) lub Octane („Szybka moda”).

Sezon 7 w Apex Legends przyniesie nam nowe skórki dla Wraith i Octane

Sezon 7 w Apex Legends przyniesie nam nowe skórki dla Wraith i Octane

Kiedy wystartuje sezon 7 w Apex Legends?

Siódmy sezon w Apex Legends wystartuje już jutro - 4 listopada, o godzinie 5:00 czasu polskiego. Niestety, w odróżnieniu od wielu innych gier battle royale na rynku, Apex Legends nie pozwala na wcześniejsze pobranie aktualizacji i cieszenie się z nowej zawartości jak najszybciej. Jeśli zatem zamierzacie jutro wskoczyć do zabawy, to pamiętajcie, iż będziecie musieli chwile poczekać na pobranie się patcha.

Apex Legends od teraz na Steam

Wraz ze startem 7 sezonu, Apex Legends trafi na platformę Steam. Co istotne, jeśli przechodzicie z Origin, to wszystkie wasze postępy zostaną zachowane. Co więcej, jeśli zdecydujecie się przejść na Steama to dodatkowo otrzymacie specjalne zawieszki na broń inspirowane grami Half-Life i Portal.

Zobacz również: Fortnite - jak zdobyć legendarną skórkę Ghost Rider za darmo?