Apex Legends - twórcy zapowiadają nowości dla posiadaczy PS5 i Xbox Series X

Apex Legends - popularne battle royale od Respawn Entertainment już niebawem doczeka się istotnych zmian.

apex legends

W Apex Legends niedawno wystartował ósmy sezon, który przyniósł ze sobą mnóstwo zmian w rozgrywce i nowości. W tym, zupełnie nowego bohatera - Fuse, który jest specjalistą od materiałów wybuchowych.

Przedstawiciele studia Respawn Entertainment, w rozmowie z fanami na forum Reddit, odpowiadali na ich pytania dotyczące przyszłości gry. Jedno z nich dotyczyło wersji gry na konsole nowej generacji - PlayStation 5 i Xbox Series X. Choć, jak dobrze wiemy, Apex Legends na nowych urządzeniach może pochwalić się lepszą oprawą audiowizualną niż na PS4 i Xbox One, to z całą pewnością gra nie wykorzystuje jeszcze pełnego potencjału next-genów.

Sprawę z tego zdają sobie również twórcy, którzy zapowiedzieli, że cały czas intensywnie pracują nad tym, aby Apex Legends na PS5 i Xbox Series X działało w stałych 120 klatkach na sekundę. Podkreślili oni, że rozwój wersji gry na konsolach nowej generacji jest obecnie na liście ich priorytetów. W tak dynamicznych tytułach jak battle royale, płynność obrazu odgrywa niebagatelną rolę. Deklaracja Respawn Entertainment powinna zatem ucieszyć wszystkich fanów produkcji.

Niestety, deweloper nie zdradził kiedy dokładnie możemy spodziewać się aktualizacji z powyższymi usprawnieniami.

Apex Legends to darmowa produkcja, która obecnie jest dostępna na PC, PS4, Xbox One, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Premiera gry na Nintendo Switch odbędzie się 9 marca tego roku.

Zobacz również: CD Projekt RED ofiarą cyberataku! Hakerzy żądają okupu