Aplikacja Aparat Google trafiła do sklepu z aplikacjami Google Play

Google wprowadziło do sklepu z aplikacjami nową pozycję o nazwie Aparat Google. Ucieszą się z tego przede wszystkim użytkownicy smartfonów z nakładkami, gdzie aplikacja ta zastępowana jest najczęściej autorskim rozwiązaniem producenta telefonu lub tabletu.

Twórcy Androida po kolei przenoszą aplikacje wchodzące w skład mobilnego systemu operacyjnego giganta z Mountain View do sklepu Google Play. Dzięki temu deweloperzy mogą aktualizować aplikacje niezależnie od samego systemu operacyjnego, a posiadacze smartfonów z nakładkami mogą skorzystać z aplikacji od twórców OS-u, których nie są preinstalowane na ich urządzeniach.

Najnowszą Google, która trafiła do sklepu, jest Aparat. W programie pojawiło się mnóstwo ciekawych nowości. Nową wersję Aparatu Googe mogą pobrać posiadacze nie tylko urządzeń z linii Nexus i Google Play Edition, ale też osoby, które zakupiły telefony i tablety z nakładką producenta. Wśród nowości w Aparacie Google najbardziej rzuca się odmieniony interfejs. Całość jest minimalistyczna i schludna.

Dodano też nowe funkcje, w tym tzw. tryb rozmycia soczewkowego. Pozwala on na uzyskanie efektu wyostrzenia jednego z planów na zdjęciu i rozmycia innych. Podobne rozwiązania stosują już inni producenci w swoich nakładkach na Androida oraz twórcy smartfonów z systemem Windows Phone. Oprócz tego można wykonywać z poziomu aplikacji panoramy i zdjęcia sferyczne o znacznie większej rozdzielczości, niż do tej pory.

Aplikacja Aparat Google dostępna jest bezpłatnie w sklepie z aplikacjami Google Play. Pobrać mogą ją posiadacze urządzeń, takich jak smartfony i tablety, z Androidem 4.4 KitKat.