Aplikacja Chomikuj dla Windows. Zobacz co potrafi

Chomikuj, czyli portal do przechowywania i udostępniania plików w sieci, oferuje swój program dla systemu operacyjnego Windows - ChomikBox. Przedstawiamy jego najważniejsze funkcje.

ChomikBox to niewielki program, który przyśpiesza dodawanie plików do swojego "chomika" (konta w serwisie - dop. WS), a także ułatwia pobieranie danych i słuchanie muzyki bezpośrednio ze strony Chomikuj.

Program pozwala użytkownikom na ładowanie plików do serwisu z użyciem techniki przeciągnij i upuść. W razie zerwania połączenia z internetem, możliwe jest wznowienie przesyłania danych. Działa także dodawanie całych folderów wraz z podfolderami i wielu plików na raz. Ponadto do Chomikuj można też wgrywać wykonane w programie zrzuty dowolnego fragmentu ekranu.

Jedną z najważniejszych funkcji programu jest pobierane z serwisu całych folderów. Opcja niedostępna z poziomu strony web może być niezwykle pomocna kiedy na dysku zapisywane są katalogi pełne dokumentów czy nagrań. Dzięki aplikacji ChomikBox możliwe jest także odsłuchiwanie piosenek i innych plików dźwiękowych od razu, bez pobierania ich na dysk i bez uszczerbku na limicie transferu w serwisie. Prosty odtwarzacz pozwala na tworzenie list odtwarzania, których będzie można słuchać także po zamknięciu przeglądarki. Programu użyjecie też do odtwarzania plików z dysku.

Jak na razie ChomikBox działa wyłącznie w systemach operacyjnych Windows.

Chomikuj planuje jednak wydanie wersji dla Linuksa i Mac OS X.