Aplikacja Google Home otrzymuje przebudowany interfejs użytkownika

Zmiany obejmują nowe karty odtwarzania multimediów oraz historie wydarzeń.

Podczas wydarzenia na którym zaprezentowano najnowsze urządzenia Made by Google z serii Pixel, Google pokazało przez chwilę przeprojektowaną aplikację Google Home z nowym kanałem Nest Aware. Teraz wraz z aplikacją w wersji 2.15 wszystkie nowości stają się ogólnie dostępne. Wraz z aktualizacją otrzymaliśmy zmodernizowany interfejs użytkownika, który wyciekł do sieci kilka tygodni temu.

Aplikacja Google Home otrzymuje przebudowany interfejs użytkownika

Prostszy, przejrzysty interfejs użytkownika

Na pierwszy rzut oka można nie zauważyć zmian, które zaszły w obrębie interfejsu użytkownika. Wszystkie elementy wyglądają niemalże tak samo, ale zmiany u podstaw sprawiają, że aplikacja jest znacznie bardziej przejrzysta. Przy okazji wyeliminowano kilka nie do końca jasnych opisów funkcji.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [30.03.2023]

W górnej części przycisk Dodaj przesunął się do lewego górnego rogu, dzięki czemu projektanci UX zyskali nieco potrzebnego miejsca. Kilka ikon takich, jak ustawienia zostało przeprojektowanych. W aplikacji pojawił się również nowy przycisk Media, który zastępuje wysłużony przycisk Play.

Na dole zamiast czterech kart w nowej wersji są jedynie dwie. Są to odpowiednio Home i Odkrywaj. Bezużyteczna zakładka Media została usunięta, a zakładka Konta została przesunięta do przycisku, który wyświetla miniaturę zdjęcia profilowego i jest umieszczony w prawym górnym rogu.

Aplikacja Google Home otrzymuje przebudowany interfejs użytkownika

Źródło: AndroidPolice.com

Poza przebudowaniem interfejsu Google postanowiło uporządkować karty Cast, które teraz są bardziej czytelne. Możliwe jest posiadanie kilku kart Cast w zależności od tego ile kompatybilnych z Google Home urządzeń znajduje się w pobliżu. Z funkcją kompatybilne są także Chromebooki, którymi można zarządzać zdalne za pomocą nowej aplikacji. Przy okazji aktualizacji do nowej aplikacji zawitał zmodyfikowany przełącznik kont kompatybilny z Material Design.

Podsumowując Google przeprowadziło udaną ewolucję. Na pierwszy rzut oka nowa aplikacja Google Home wygląda identycznie, jak dotychczasowa, ale jednocześnie pozbyto się problemów i niedoskonałości poprzedniej wersji, a wszystko to bez konieczności przyzwyczajania użytkowników do zupełnie nowego rozwiązania.

Google Home w wersji 2.15 jest stopniowo udostępniane jako aktualizacja w Google Play. Alternatywnie na własne ryzyko można pobrać plik instalacyjny .APK z sieci.

Źródło: androidpolice.com