Aplikacja Google Home otrzymuje przebudowany interfejs użytkownika

Zmiany obejmują nowe karty odtwarzania multimediów oraz historie wydarzeń.

Podczas wydarzenia na którym zaprezentowano najnowsze urządzenia Made by Google z serii Pixel, Google pokazało przez chwilę przeprojektowaną aplikację Google Home z nowym kanałem Nest Aware. Teraz wraz z aplikacją w wersji 2.15 wszystkie nowości stają się ogólnie dostępne. Wraz z aktualizacją otrzymaliśmy zmodernizowany interfejs użytkownika, który wyciekł do sieci kilka tygodni temu.

Prostszy, przejrzysty interfejs użytkownika

Na pierwszy rzut oka można nie zauważyć zmian, które zaszły w obrębie interfejsu użytkownika. Wszystkie elementy wyglądają niemalże tak samo, ale zmiany u podstaw sprawiają, że aplikacja jest znacznie bardziej przejrzysta. Przy okazji wyeliminowano kilka nie do końca jasnych opisów funkcji.

W górnej części przycisk Dodaj przesunął się do lewego górnego rogu, dzięki czemu projektanci UX zyskali nieco potrzebnego miejsca. Kilka ikon takich, jak ustawienia zostało przeprojektowanych. W aplikacji pojawił się również nowy przycisk Media, który zastępuje wysłużony przycisk Play.

Na dole zamiast czterech kart w nowej wersji są jedynie dwie. Są to odpowiednio Home i Odkrywaj. Bezużyteczna zakładka Media została usunięta, a zakładka Konta została przesunięta do przycisku, który wyświetla miniaturę zdjęcia profilowego i jest umieszczony w prawym górnym rogu.

Źródło: AndroidPolice.com

Źródło: AndroidPolice.com

Poza przebudowaniem interfejsu Google postanowiło uporządkować karty Cast, które teraz są bardziej czytelne. Możliwe jest posiadanie kilku kart Cast w zależności od tego ile kompatybilnych z Google Home urządzeń znajduje się w pobliżu. Z funkcją kompatybilne są także Chromebooki, którymi można zarządzać zdalne za pomocą nowej aplikacji. Przy okazji aktualizacji do nowej aplikacji zawitał zmodyfikowany przełącznik kont kompatybilny z Material Design.

Podsumowując Google przeprowadziło udaną ewolucję. Na pierwszy rzut oka nowa aplikacja Google Home wygląda identycznie, jak dotychczasowa, ale jednocześnie pozbyto się problemów i niedoskonałości poprzedniej wersji, a wszystko to bez konieczności przyzwyczajania użytkowników do zupełnie nowego rozwiązania.

Google Home w wersji 2.15 jest stopniowo udostępniane jako aktualizacja w Google Play. Alternatywnie na własne ryzyko można pobrać plik instalacyjny .APK z sieci.

Źródło: androidpolice.com