Aplikacja HERE Maps usunięta z App Store. To wina iOS 7...

Ze sklepu App Store zniknęła aplikacja HERE Maps Nokii. Podobno chodzi o niekorzystne zmiany wprowadzone wraz z iOS 7.

HERE Maps to alternatywne rozwiązanie dla map Apple i Google. Nokia postanowiła zwiększyć jego popularność dzięki "mapowej" wpadce konkurenta przy okazji premiery systemu iOS 6. W połowie listopada 2012 roku darmowa aplikacja HERE pojawiła się więc w sklepie App Store.

Nokia usuwa HERE z App Store

Dzisiaj dowiadujemy się, że aplikacja HERE zniknęła ze sklepu Apple. Dlaczego? Ze względu na niekorzystnie wpływające na nią zmiany, które pojawiły się wraz z najnowszym systemem iOS 7.

"Podjęliśmy decyzję o usunięciu aplikacji HERE Maps ze sklepu App Store ponieważ ostatnie zmiany w iOS 7 szkodzą doświadczeniom użytkownika. Właściciele iPhone'ów mogą dalej korzystać z mobilnej webowej wersji HERE Maps pod adresem m.here.com, która oferuje podstawowe funkcje lokalizacyjne" - tłumaczy w wydanym oświadczeniu rzecznik Nokii.

Czy to na pewno wina iOS 7?

Wracając do wspomnianego "doświadczenia użytkownika" warto jednak przypomnieć, że aplikacja HERE Maps dla iOS, delikatnie mówiąc, nie została zbyt dobrze przyjęta. Testujący ją serwis Wired nazwał ją nawet "paskudztwem pełnym błędów". Czyżby więc na pewno chodziło tutaj o "niekorzystne" zmiany niesione przez iOS 7?