Aplikacja Mam kanara nie do ruszenia. Wkrótce pojawi się w wersji na iOS

Aplikacja Mam kanara jest coraz popularniejsza. MPK Wrocław nie wie jak walczyć z jej twórcami.

Dostępna w Google Play aplikacja Mam kanara pomaga użytkownikom komunikacji miejskiej we Wrocławiu uniknąć kontroli biletów. O aplikacji zrobiło się głośno w połowie marca, kiedy to redaktor z serwisu TuWrocław.com postanowił sprawdzić, co sądzą o niej przedstawiciele wrocławskiego MPK. Usłyszał wówczas, że namawia ona do oszustwa oraz że MPK podejmie odpowiednie kroki prawne, aby przestała działać.

Aplikacja Mam kanara nie do ruszenia?

Wczoraj na łamach Gazety Wrocławskiej pojawił się kolejny artykuł na temat aplikacji Mam kanara. Wynika z niego, że w sprawie nic się nie zmieniło:

"Nie ma żadnego zwrotu w tej sprawie, nic nowego się nie wydarzyło" - przyznała Agnieszka Korzeniowska, rzecznik MPK we Wrocławiu.

Oznaczać to więc może, że tak naprawdę nie ma żadnej podstawy prawnej, aby walczyć z twórcami aplikacji przed sądem.

Aplikacja Mam kanara coraz popularniejsza

Co więcej, wydaje się, że swoimi wypowiedziami MPK tylko wpłynęło na wzrost popularności aplikacji Mam Kanara. Trzy tygodnie temu podczas rozpętania afery dowiedzieliśmy się, że aplikację pobrano 3000 razy. Dzisiaj w sklepie Google Play wyświetlany już jest wynik 10 000-50 000 instalacji.

Na koniec jeszcze jednak istotna, bardzo nieprzyjemna dla MPK informacja: aplikacja Mam Kanara przechodzi obecnie proces weryfikacyjny w App Store...