Aplikacja Minecraft Earth - nowe dodatki i jeszcze lepszy wymiar zabawy

Na fanów aplikacji Minecraft Earth czekają nowe minifigurki doładowujące od Mattel, które są odwzorowaniem kultowych bohaterów z gry. Figurki zapewniają dodatkowe doładowania, czyli BOOSTY, które pomagają graczom na różnych etapach i trybach gry. Jak to działa i gdzie można zdobyć wybrane postaci z kolekcji?

Kultowej gry Minecraft nie trzeba nikomu przedstawiać, ale warto powiedzieć coś o nowej aplikacji mobilnej Minecraft Erath, która pozwala na jeszcze większy wymiar zabawy w każdym miejscu - zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Dzięki aplikacji można przeżywać niezwykłe przygody, tworzyć budowle w stylu Minecraft i współpracować z przyjaciółmi bez ograniczeń. To jednak nie wszystko. Rozgrywka może być jeszcze ciekawsza i bardziej ekscytująca dzięki nowym figurkom od Mattel, które umożliwiają dodatkowe doładowanie, czyli bootsy, co z kolei pomaga w poszczególnych etapach i trybach gry.

Minecraft Earth

Kolekcja składa się z 20 różnych figurek, których wygląd inspirowany jest grą, czyli wykonane są w charakterystycznym 8-bitowym stylu Minecraft. Wśród postaci można znaleźć m.in. figurki Creepera, Alexa, czy Steve’a. Każda figurka posiada wbudowany chip NFC, który wystarczy zeskanować za pomocą urządzenia mobilnego, aby uzyskać doładowanie.

Aby skorzystać z figurek doładowujących, należy otworzyć aplikację Minecraft Earth, a następnie przejść do ekranu doładowań, wybrać zakładkę minifigurek doładowujących i przyłożyć ją z tyłu telefonu. W ten sposób aktywujemy figurkę. Poniżej prezentujemy wideoinstrukcję:

Każdą figurkę można użyć wielokrotnie, a jedynym ograniczeniem jest 18-godzinny okres jej odnowienia, co oznacza, że kolejny raz figurkę będzie można ponownie aktywować po 18 godzinach. Użycie dwóch figurek o tym samym wzmocnieniu podwaja czas jego trwania. Za jednym razem można użyć do pięciu ulepszeń.

Wśród dostępnych boostów są: skrócenia czasu tworzenia, dodatkowe punkty doświadczenia czy zwiększenie poziomu zdrowia.

Wybrane figurki można kupić w sieci sklepów Smyk i Smyk.com.

Graczom proponujemy takżeprzegląd najciekawszych monitorów na rok 2020.