Aplikacja Nokia Refocus dostępna już dla wszystkich

Nokia Refocus to jedna z ciekawszych aplikacji fotograficznych dla smartfonów z systemem Windows Phone. Do tej pory była zarezerwowana dla urządzeń z aparatami PureView. Teraz została udostępniona posiadaczom wszystkich telefonów z rodziny Lumia.

Nokia Refocus to jedna z kilku aplikacji fotograficznych dla urządzeń z systemem Windows Phone. Pozwala ona zrobić zdjęcie, które można poddać dalszej obróbce już po uchwyceniu kadru. Po wykonaniu zdjęcia można wybrać obszar, który zostanie wyostrzony, a pozostałe plany zostaną rozmazane. W klasycznych aplikacjach do robienia zdjęć ostrość trzeba wybrać jeszcze przez wciśnięciem fizycznego lub ekranowe spustu migawki i nie ma możliwości późniejszej edycji.

Zapoznać się z działaniem funkcji Nokia Refocus można na stronie Nokia Converstaions na przykładzie dwóch zdjęć. We wpisie promującym aplikację umieszczone zostały dwa interaktywne obrazki, w których poprzez kliknięcie myszą na dowolnym fragmencie można zmienić wyostrzony fragment. Działa to w ten sam sposób, co na smartfonach z systemem Windows Phone. Z poziomu telefonu ostry fragment zdjęcia wybiera się poprzez dotknięcie ekranu palcem w wybranym miejscu.

Co ciekawe, udostępniając fotografię zrobioną aplikacją Nokia Refocus znajomym nie trzeba wybierać punktu ostrości. Każdy oglądający zdjęcie może samemu wybrać skupienie ostrości na dowolny fragment - jak zapewnia Nokia, można to zrobić nawet z poziomu portalu Facebook.

Aplikację Nokia Refocus można znaleźć w sklepie Windows Marketplace. Dostępna jest bezpłatnie.