Aplikacja Nokia Refocus dostępna już dla wszystkich

Nokia Refocus to jedna z ciekawszych aplikacji fotograficznych dla smartfonów z systemem Windows Phone. Do tej pory była zarezerwowana dla urządzeń z aparatami PureView. Teraz została udostępniona posiadaczom wszystkich telefonów z rodziny Lumia.

Nokia Refocus to jedna z kilku aplikacji fotograficznych dla urządzeń z systemem Windows Phone. Pozwala ona zrobić zdjęcie, które można poddać dalszej obróbce już po uchwyceniu kadru. Po wykonaniu zdjęcia można wybrać obszar, który zostanie wyostrzony, a pozostałe plany zostaną rozmazane. W klasycznych aplikacjach do robienia zdjęć ostrość trzeba wybrać jeszcze przez wciśnięciem fizycznego lub ekranowe spustu migawki i nie ma możliwości późniejszej edycji.

Zapoznać się z działaniem funkcji Nokia Refocus można na stronie Nokia Converstaions na przykładzie dwóch zdjęć. We wpisie promującym aplikację umieszczone zostały dwa interaktywne obrazki, w których poprzez kliknięcie myszą na dowolnym fragmencie można zmienić wyostrzony fragment. Działa to w ten sam sposób, co na smartfonach z systemem Windows Phone. Z poziomu telefonu ostry fragment zdjęcia wybiera się poprzez dotknięcie ekranu palcem w wybranym miejscu.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 22.10.2021]
  • Pierwszy składany telefon Oppo już za miesiąc?
  • Windows 11 będzie posiadał funkcję Wake on Touch - o co chodzi?
Aplikacja Nokia Refocus dostępna już dla wszystkich

Co ciekawe, udostępniając fotografię zrobioną aplikacją Nokia Refocus znajomym nie trzeba wybierać punktu ostrości. Każdy oglądający zdjęcie może samemu wybrać skupienie ostrości na dowolny fragment - jak zapewnia Nokia, można to zrobić nawet z poziomu portalu Facebook.

Aplikację Nokia Refocus można znaleźć w sklepie Windows Marketplace. Dostępna jest bezpłatnie.