Aplikacja Playstation dla Androida i iPhone’a

Użytkownicy telefonów działających pod kontrolą Androida oraz posiadacze iPhone’ów otrzymają oficjalną aplikację Playstation. Nie pozwala ona oczywiście grać w konsolowe gry, ale i tak może się przydać osobom bawiącym się konsolami firmy Sony.

Aplikacja Playstation dla telefonów działających pod kontrolą Androida oraz iPhone’ów powinna zostać wydana lada chwila. Sony nie podaje konkretnej daty premiery programu, ale obiecuje, że jeśli nie przed nowym rokiem, to w pierwszych dniach stycznia będzie można ją już pobrać.

Umożliwia ona śledzenie wyników osiąganych w grach przez naszych znajomych oraz ich dostępności w sieci. Pozwala ona także przejrzeć wszystkie gry dostępne na konsolach Sony czy zajrzeć na oficjalny blog Playstation. Opisom poszczególnych produkcji towarzyszyć mają zdjęcia oraz pliki multimedialne. Jedna z przyszłych aktualizacji programu ma także umożliwić przesyłanie muzyki i plików wideo z odpowiednich usług (być może jedną z nich będzie Qriocity).

Pierwsza wersja aplikacji zostanie przystosowana do potrzeb graczy mieszkających w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Hiszpanii i Holandii. Po pobraniu aktualizacji (1.1) do już wymienionych krajów dołączą Irlandia, Nowa Zelandia, Australia, Rosja, Portugalia, Norwegia i Polska. Być może w niedalekiej przyszłości pojawi się nowa wersja aplikacji dedykowana tabletowi iPad.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10