Aplikacja Revolut - konto i karta Junior już dostępne dla klientów w planie Standard

Revolut Junior to rodzinna aplikacja do zarządzania pieniędzmi, która jest już dostępna w bezpłatnym planie Standard. Poznaj szczegóły usługi.

Platforma usług finansowych Revolut udostępniła właśnie aplikację, karty oraz konta Junior wszystkim klientom w darmowym planie Standard. Aplikacja została zaprojektowana zarówno z myślą o dzieciach i młodzieży, jak i rodzicach. Po raz pierwszy została udostępniona w maju dla klientów Premium i Metal. Dzisiaj natomiast w planach płatnych Revolut Junior pojawia się nowa wersja, rozszerzona o funkcje zadań domowych (Tasks) i stałego kieszonkowego (Weekly Allowances) - aby zachęcić młodych do edukacji finansowej.

Aplikacja Revolut - konto i karta Junior już dostępne dla klientów w planie Standard

Głównym celem Revolut Junior jest promowanie dobrych nawyków finansowych wśród najmłodszych. Rodzice lub prawni opiekunowie kontrolują konta z poziomu aplikacji Revolut. W planie Standard mogą oni założyć dziecku jedno konto i zamówić jedną kartę Junior. Miesięczny limit doładowań to 160 zł, oprócz tego obowiązuje opłata za dostawę karty. Natomiast klienci Premium i Metal mogą założyć odpowiednio 2 i 5 kont oraz kart Junior (roczny limit doładowań 16 000 zł, darmowa dostawa kart). Jak powiedział Aurelien Guichard, Product Owner, Revolut Junior.

Naszym celem jest pomóc dzieciom w edukacji finansowej, dlatego z dumą rozszerzamy Revolut Junior o nowe funkcje i udostępniamy “lekką wersję” usługi w darmowym planie Standard. Pierwsze rozmowy o pieniądzach zaczynają się w domu, a my wierzymy, że ważne nawyki i umiejętności finansowe zdobywa się krok po kroku - poprzez doświadczenie i pod nadzorem rodziców i opiekunów. Mamy nadzieję, że nowa funkcja Tasks sprawi, że nauka finansów okaże się też dobrą zabawą, zarówno dla rodziców jak i dzieci.

Usługa składa się z:

  • Nowej aplikacji Revolut Junior, zaprojektowanej tak, by dziecko mogło m.in. łatwo sprawdzić stan konta i otrzymywać powiadomienia o transakcjach,
  • Nowej sekcji w aplikacji Revolut, która pozwoli rodzicowi kontrolować wydatki dziecka,
  • Specjalnie zaprojektowanej karty Revolut Junior dla dziecka.

Aplikacja Revolut - konto i karta Junior już dostępne dla klientów w planie Standard

Nowe funkcje Junior w planie Premium i Metal

  • Zadania domowe (Tasks), które pozwalają dzieciom zarobić dodatkowe pieniądze w ramach kieszonkowego, dzięki ukończeniu wyznaczonych przez rodziców zadań i celów.
  • Stałe kieszonkowe (Weekly Allowance) pozwalające rodzicom regularnie zasilać konto Junior, za pomocą zlecenia stałego.

Revolut planuje nadal poszerzać swoją usługę. Na klientów Premium i Metal czeka jeszcze możliwość równoczesnego zarządzania kontem Junior przez dwoje rodziców, funkcja Sejfy Junior Vaults umożliwiająca dzieciom odkładanie kieszonkowego na konkretne projekty i cele oraz płatności mobilne.Oprócz tego w planach jest stworzenie takich funkcjonalności jak: raporty o wydatkach, limity wydatków, nagrody oraz porady finansowe dla dzieci, a także kształcące nawyki odpowiedzialnego posługiwania się pieniędzmi.

Aplikacja Revolut - konto i karta Junior już dostępne dla klientów w planie Standard

Zachęcamy także do przeczytania artykułu na temat najlepszych aplikacji do kontroli rodzicielskiej.