Aplikacja Skype Modern dla Windows 8.1 z lepszą obsługą myszy i klawiatury

Twórcy komunikatora Skype postanowili uaktualnić aplikację pozwalającą na skorzystanie z usługi na komputerach i tabletach z systemem Windows 8.1. Nowa wersja pozwoli na wygodniejszą obsługę programu za pomocą klawiatury i myszy.

Microsoft rozwija dwie wersje aplikacji Skype dla użytkowników systemu Windows. Jedna z nich to klasyczny program przeznaczony dla pulpitu, a druga to aplikacja typu Modern przeznaczona dla interfejsu Modern UI i ekranów dotykowych. Do tej pory użytkownicy komputerów z systemem Windows 8.1 i tak często instalowali starszą wersję aplikacji, ponieważ nowa, kafelkowa przygotowana została głównie z myślą o ekranach dotykowych.

Z początku nowy interfejs Modern UI, który zadebiutował wraz z systemem Windows 8, przygotowany był głównie z myślą o obsłudze go za pomocą palca, a mysz i klawiatura miały drugorzędne znaczenie. To się powoli zmienia, a Microsoft dodał wraz z aktualizacją Windows 8.1 Spring Update kolejne usprawnienia dla osób przyzwyczajonych do klasycznych kontrolerów w samym systemie.

Zobacz również:

  • Sprawdzamy wydajność Windows 11 – wyniki są niejednoznaczne
  • Recenzja: MSI Modern 14
Aplikacja Skype Modern dla Windows 8.1 z lepszą obsługą myszy i klawiatury

Teraz firma na ten sam krok decyduje się w przypadku swoich aplikacji, a na pierwszy ogień poszedł właśnie Skype. W aktualizacji oznaczonej numerem 2.8 poprawiono nieco interfejs programu, a jego elementy i przyciski funkcyjne są umieszczone nieco bliżej siebie, dzięki czemu nawigując po nim za pomocą myszy użytkownik będzie musiał wykonywać krótsze ruchy dłonią, niźli do tej pory.

Skype Modern dla systemu Windows 8.1 można pobrać bezpłatnie ze sklepu Windows Store. Do skorzystania z niej i prowadzenia rozmów potrzebne jest konto Microsoft lub konto Skype.

źródło: winsupersite.com