Aplikacja Switfkey do iPhone'a to coś zupełnie innego, niż wersja do Androida

Aplikacja Swiftkey pojawiła sie w wersji dla systemu iOS. Posiadacze iPhone’ów i iPadów mogą już ją pobierać ze sklepu App Store, ale wbrew temu co sugeruje nazwa, nie jest to alternatywna klawiatura ekranowa znana z systemu Android. To natomiast bardzo ciekawy notatnik.

Switfkey to nazwa jednej z najbardziej popularnych alternatywnych klawiatur ekranowych do systemu Android. Nie małym zaskoczeniem było pojawienie się aplikacji o tej nazwie w sklepie App Store z aplikacjami dla iPhone’ów i iPadów. Systemu iOS nie wspiera w końcu alternatywnych klawiatur ekranowych. Twórcy Swiftkey poszli więc inną drogą i przygotowali aplikację będącą notatnikiem, w którym wyświetlany jest układ klawiszy znany z Androida.

Trzeba pamiętać, że Swiftkey do Androida to nie tylko inaczej wyglądają klawiatura ekranowa, ale też cały zbiór algorytmów odpowiedzialnych za przewidywanie tego, co użytkownik chce napisać. Program uczy się stylu pisania użytkownika na podstawie stworzonych wcześniej przez niego tekstów, aby jeszcze lepiej podpowiadać słowa ze słownika. Dokładnie tak samo ma działać Swiftkey do iOS z tą różnicą, że będzie to działać wyłącznie w obrębie tej jednej aplikacji, a nie w całym systemie.

Zobacz również:

  • Nowy MacBook Pro już jest. Sprawdź, gdzie go zamówisz!
  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 20.10.2021]
Aplikacja Switfkey do iPhone'a to coś zupełnie innego, niż wersja do Androida

Swiftkey na iOS można też traktować jako klienta Evernote. Wszystkie notatki stworzone w tej aplikacji można synchronizować z usługą, a aplikacja może uczyć się stylu pisania na podstawie już utworzonych notatników. Co istotne, słownik użytkownika może być synchronizowany z chmurą Swiftkey, co pozwoli na wymianę danych użytkownika między iPhonem, a iPadem.

Niestety, aplikacja Swiftkey do iOS nie wspiera jeszcze języka polskiego, ale ponieważ nasz język jest wspierany w wersji na Androida jest duża szansa, że niedługo pojawi się aktualizacja rozszerzająca obecną listę języków.