Aplikacja Twój Telefon z obsługą kopiowania/wklejania i wiadomości RCS na Samsungach Galaxy S20 i Galaxy Z Flip

Posiadacze najnowszych smartfonów Samsunga otrzymują kolejne funkcje.

Samsung ogłosił rozszerzenie strategicznego partnerstwa z firmą Microsoft w zeszłym roku. Dodatkowo koreański producent podpisał również umowy z innymi firmami takimi, jak Spotify. Działania te mają na celu zbudowanie zintegrowanego ekosystemu, który pozwoli wygodnie korzystać z urządzeń Samsunga oraz komputerów pracujących pod kontrolą Windowsa.

Aplikacja Twój Telefon z obsługą kopiowania/wklejania i wiadomości RCS na Samsungach Galaxy S20 i Galaxy Z Flip

Źródło: microsoft.com

Pierwszym efektem współpracy było dodatnie funkcji Link to Windows w Samsungach Galaxy Note 10. Od około 4 miesięcy nowe smartfony z One UI 2.0 posiadają zainstalowaną aplikację Twój Telefon, która umożliwia szybkie połączenie smartfona z komputerem pracującym pod kontrolą Windows'a 10. Funkcja ta z powodzeniem może być stosowana również na starszych modelach Galaxy.

Zobacz również:

  • Galaxy Unpacked - zobacz zapowiedź wydarzenia!
  • Android 12 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [27.07.2021]
  • Recenzja: Samsung Galaxy Z Flip 5G

Podczas wydarzenia Galaxy Unpacked, na którym zaprezentowano flagowe modele z rodziny Galaxy S20 oraz Galaxy Z Flip stało się jasne, że Samsung rozszerza współpracę z Microsoftem oraz Google.

Kilka dni po wprowadzeniu Galaxy S20 oraz Galaxy Z Flip do sprzedaży detalicznej urządzenia te otrzymują między platformowy schowek, który pozwala na kopiowanie i wklejanie na komputerach z Windowsem 10.

Rozszerzona funkcjonalność w chwili obecnej działa tylko i wyłącznie z systemem Windows 10 w wersji Insider Preview. Opcja pojawiła się w wydaniu o numerze 19582.1001. Pozwala ona użytkownikom na bezproblemowe wklejanie i kopiowanie tekstu lub zdjęć z ich smartfonów Samsung Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra oraz Galaxy Z Flip na komputer z systemem Windows lub odwrotnie.

W systemie Windows wystarczy użyć klasycznego menu kontekstowego wywoływanego prawym przyciskiem myszy lub za pomocą doskonale znanych skrótów klawiszowych Ctrl + C oraz Ctrl + V.

Możliwe stało się również wysyłanie i odbieranie wiadomości RCS za pośrednictwem komputer, ale w chwili obecnej funkcja ta nie jest dostępna w Polsce.

Pojawiła się także opcja pozwalająca wyłączyć ekran urządzenia podczas korzystania z odbicia lustrzanego na komputerze Windows.

Sprawdź ceny Samsungów Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra oraz Galaxy Z Flip w Polskich sklepach.

Źródło: sammobile.com