Aplikacja Twój telefon na Windows 10 już z synchronizacją tapet

Microsoft stale rozwija aplikacje, która ma za zadanie połączyć smartfon z komputerem w jedną całość.

Microsoft wielokrotnie próbował zaistnieć na rynku telefonów komórkowych. Gigant z Redmond zainwestował miliardy dolarów, kupił Nokię oraz zaprojektował od zera dwa systemy operacyjne dla telefonów komórkowych, ale ostatecznie musiał uznać wyższość konkurentów.

Aplikacja Twój telefon na Windows 10 już z synchronizacją tapet

Źródło: microsoft.com

Obecnie strategia Microsoftu opiera się na połączeniu systemu operacyjnego Windows 10 z innymi urządzeniami. Specjalnie w tym celu w systemie pojawiła się aplikacja Twój telefon. Jej zadaniem jest połączenie telefonu komórkowego z systemem Android lub iOS z komputerem pracującym pod kontrolą Windowsa. Całość docelowo funkcjonować ma, jak Continuity oraz Handoff na urządzeniach od Apple.

Microsoft przy każdej aktualizacji stale optymalizuje i poprawia aplikację Twój telefon. Co jakiś czas pojawiają się w niej także nowe funkcje. Początkowo użytkownicy byli w stanie przeglądać swoje zdjęcia z telefonu na komputerze i importować je za pomocą przeciągnięcia. Po pewnym czasie aplikacja zyskała możliwość wysyłania i odbierania wiadomości SMS/MMS, synchronizację powiadomień, a także podglądu ekranu domowego smartfona na komputerze. Nie zabrakło także flagowej funkcji - możliwości wykonywania połączeń na komputerze przy wykorzystaniu karty SIM w telefonie.

Podczas, gdy aplikacja Twój telefon posiada już najważniejsze funkcje Microsoft może skupić się na implementacji drobnych poprawek, które uprzyjemniają korzystanie z rozwiązania. Jedną z nich jest pobieranie tapety, która znajduje się na urządzeniu i pokazywanie jej w miniaturce smartfonu w aplikacji Twój telefon na komputerze. Najnowszy dodatek zwiększa estetykę aplikacji dodając nowe ikony smartfonów ze zsynchronizowaną tapetą.

W chwili obecnej najnowsza aktualizacja posiadająca tą funkcję dostępna jest dla połowy użytkowników Windows Insider Program. Ta niewielka aktualizacja już niedługo powinna pojawić się u wszystkich użytkowników.

Przyszłość aplikacji Twój Telefon zapowiada się bardzo dobrze. Po wprowadzeniu na rynek Surface Duo z Androidem rozwiązanie otrzyma kolejne nowe funkcje.

Źródło: neowin.net