Aplikacja YouTube Music spodoba się zwłaszcza abonentom YouTube Red

Google zaprezentowało dzisiaj kolejną po YouTube Kids i YouTube Gaming aplikację mobilną dla użytkowników swojego serwisu z klipami wideo. YouTube Music dostępne będzie bez żadnych opłat, ale abonenci YouTube Red będą mieli otrzymają dodatkowe opcje, w tym możliwość odtwarzania muzyki w tle i zapisywania jej offline.

Rodzina aplikacji mobilnych serwisu YouTube się rozrasta. Po YouTube Kids przeznaczonym dla najmłodszych i YouTube Gaming agregującym materiały o grach wideo przyszła pora na YouTube Music, które spodoba się wszystkim fanom muzyki.

Aplikacja YouTube Music spodoba się zwłaszcza abonentom YouTube Red

YouTube Music to nowa aplikacja od Google

YouTube Music służy do przeglądania zasobów muzycznych serwisu i oglądania teledysku. W ramach aplikacji można tworzyć swoje playlisty, dodawać klipy do ulubionych i przeglądać rekomendacje. Aplikacja dostępna jest bez opłat, ale Google przygotowało ją głównie z myślą o osobach korzystających z abonamentu YouTube Red.

Za 10 dol. miesięcznie można nie tylko wyłączyć reklamy w podstawowej wersji YouTube'a i opłacić usługę Google Music, ale też odblokować dodatkowe funkcje YouTube Music. Abonenci YouTube Red nie zobaczą w YouTube Music reklam i będą mogli zapisywać materiały offline.

W aplikacji znalazł się przycisk pozwalający wyłączyć transmisję wideo i strumieniować na urządzenie wyłącznie materiały audio. Aby zachęcić użytkowników do wykupienia abonamentu Google zdecydowało się dać wszystkim osobom, które pobiorą aplikację YouTube Music, 14 dni na przetestowanie wszystkich funkcji.

Aplikacja YouTube Music dostępna jest na systemy Android i iOS. Jak na razie nie jest niestety, podobnie jak YouTube Gaming i YouTube Kids, dostępna na terenie naszego kraju.